Mėnulis tiesiogiai ir labai stipriai veikia žmogaus emocijas bei nuotaiką. Juk ši planeta simbolizuoja pasąmonę. Astrologų akimis žiūrint, Mėnulis – tai mūsų įpročiai ir refleksai, tai visi mūsų organizme vykstantys fiziologiniai procesai ir ypač tie, kurie susiję su pasisavinimu. Dėl to astrologinėje medicinoje Mėnulis asocijuojamas su virškinamuoju traktu, ypač su skrandžiu, taip pat su limfine sistema bei oda.
Iš viso yra septyni pagrindiniai impulsai, kuriais Mėnulio įtaka perduodama gamtos reiškiniams bei visiems gyviems organizmams: tai keturios skirtingos Mėnulio fazės, Mėnulio pilnėjimas bei dilimas, ir septintasis impulsas – Mėnulio patekėjimas tam tikrame Zodiako ženkle.
Nematoma pusė
Mėnulio jaunatis būna tada, kai Mėnulis atsiduria tarp Žemės ir Saulės, o mes nematome į Žemę atsuktos jo pusės.
Tuomet mūsų planeta beveik visiškai uždengia savo palydovą, ir šis dvi tris dienas būna pačiame susidariusios astrologinės jungties viduryje, tai yra tarp Žemės ir Saulės. Kitaip tariant, tai yra planetų, žvaigždžių, Mėnulio ir Saulės regimoji tarpusavio padėtis dangaus sferoje.
Vadinasi, šiuo laikotarpiu Mėnulis, kaip ir Saulė, atsiduria tame pačiame zodiako ženkle.
Per jaunatį žmogų ir visą gamtą veikia labai stiprūs impulsai, kurie tarsi įkūnija visa ko pradžią ir naujų jėgų bei galių antplūdį. Žmogų toks energijos perteklius tonizuoja, skatina imtis aktyvios veiklos, įgyvendinti pribrendusius sumanymus.
Gamta per jaunatį taip pat atgimsta, tarsi prabunda naujam gyvenimui (nepaisant metų laiko). Žemė tarsi pradeda „įkvėpimo“ ciklą, jos syvai aktyviai cirkuliuoja.
Žmonės, kurie jaunaties metu genėja sergančio medžio ar krūmo šakas, gali pastebėti, kaip jis po to akivaizdžiai greitai atsigauna ir sužaliuoja.
Per Mėnulio jaunatį ir žmonių, ir gyvūnų organizmui ypač palankus metas išsivalyti. Tai pats tinkamiausias laikas badauti (sveikatingumo tikslu). Šis laikotarpis taip pat labai palankus atsikratyti žalingų įpročių (pavyzdžiui, mesti rūkyti arba nebegerti alkoholinių gėrimų).
Reikėtų žinoti, kad šis trumpas laiko tarpas yra ypač tinkamas chirurginėms operacijoms (be abejo, priklausomai nuo konkrečių aplinkybių).
Priešpilnio fazė
Pasibaigus jaunačiai, siaurutis, į dešinę pusę atsisukęs Mėnulio pjautuvas įžengia į priešpilnio fazę. Ši Mėnulio fazė astronomų yra dalijama į dvi dalis – vadinamuosius pirmąjį ir antrąjį ketvirčius.
Per pirmąjį ketvirtį Mėnulis artėja prie Žemės, kol šiek tiek daugiau negu po septynių dienų tampa pusmėnuliu. Tada jis kerta Žemės skriejimo aplink Saulę orbitą ir ima vėl tolti nuo mūsų, kad skleisdamas (tiksliau, atspindėdamas) vis daugiau šviesos maždaug po 14 dienų užbaigtų antrojo ketvirčio fazę ir pasiektų pilnaties stadiją.
Priešpilnio fazėje sustiprėja visuotinio pakilimo požymiai, pvz., įkvėpimas, augimas. Dominuoja pozityvi nuotaika; aktyviai kaupiama ir gerai išsaugoma energija. Šiuo laikotarpiu paprastai labai padidėja gimimų skaičius, kuris savo kulminaciją (aukščiausią tašką) pasiekia per Mėnulio pilnatį.
Per priešpilnį organizmas lengvai ir veiksmingai pasisavina viską, kas jį stiprina, regeneruoja (atnaujina) bei gydo, ir ypač efektyviai kaupia naujas atsargas. Tai labai tinkamas laikas fiziškai bei protiškai pailsėti, atsipalaiduoti ir sutvirtėti (pavyzdžiui, sveikstantiems ligoniams).
Kūnas šiuo laikotarpiu intensyviai kaupia maistingąsias medžiagas, todėl žmonės, kurie turi problemų dėl antsvorio, per priešpilnį turėtų ypač kontroliuoti savo troškimus „šio bei to užkąsti”.
Taip pat rekomenduojama atkreipti dėmesį į tai, kad Mėnuliui pilnėjant lėtėja žaizdų gijimo procesas. Dėl to, jeigu tik yra įmanoma, vertėtų atsisakyti net ir nesudėtingų chirurginių operacijų (šis patarimas ypač svarbus artėjant pilnačiai).
Švytintis Mėnulis
Kai Mėnulis yra tiesiai už labiausiai nuo Saulės nutolusios Žemės pusės, mes matome jo apšviestąją pusę. Toks apvalus, blyškia sidabrine šviesa švytintis Mėnulis danguje iš Žemės būna matomas vieną dvi dienas.
Per pilnatį visi Mėnulio mums bei gamtai siunčiami impulsai būna ypač stiprūs ir akivaizdūs. Sustiprėja jausmai, labai suaktyvėja ir teigiamos, ir neigiamos emocijos. Šiuo laikotarpiu ypač padidėja gimstamumas.
Deja, ši Mėnulio fazė turi ir savo tamsiąją pusę – per pilnatį visame pasaulyje užregistruojama daugiausiai įvairių nelaimingų atsitikimų bei smurtinės mirties atvejų.
Pilnaties metu gamtą veikia labai stipri Mėnulio įtaka, ji lemia gamtos reiškinių perėjimą nuo gebėjimo priimti prie gebėjimo atiduoti. Dėl to gamtoje susikuria ypatinga atmosfera.
Praktiniu požiūriu tai reiškia, kad pilnatis yra pats tinkamiausias laikas rinkti, pavyzdžiui, vaistažoles, nes jų gydomoji galia šios Mėnulio fazės metu yra ypač stipri.
Vaistingųjų augalų šaknis reikia kasti būtinai pilnaties naktį, kadangi dienos šviesa gerokai susilpnina jų gydomąsias savybes (tai ne koks nors prietaras, o moksliniais įrodymais pagrįstas faktas).
Žmogaus organizmą pilnatis veikia irgi ypač stipriai. Ko gero, visi pastebėjome, kad tuo metu pasireiškia nerimas, padidėja dirglumas. Jautresni žmonės blogai miega arba visai negali užmigti, o linkusieji į lunatizmą išlipa iš lovų ir išeina paklajoti po mėnesienos naktį.
Kai kurie žmonės per pilnatį sapnuoja įspūdingus, dažnai išsipildančius sapnus arba regi vizijas. Dėl to pilnatis – pats tinkamiausias laikas (ir gera galimybė) panaršyti po tolimiausius savo sielos užkaborius, spręsti dvasinius konfliktus, rasti kelią į savo pasąmonę.
Mokslininkai nustatė, kad labai dažnai raktas į paslaptingiausius mūsų pasąmonės klodus būna neįprasti, tik per pilnatį matomi sapnai, kuriems daugelis žmonių visiškai be reikalo neteikia reikšmės.
Per pilnatį žmonių aktyvumas bei emocingumas yra nepaprastai didelis. Po kurio laiko daugumai žmonių tai kelia nuostabą ir net baimę: „Kaip aš galėjau taip pasielgti (pasakyti, pagalvoti)?“ šiuo laikotarpiu žaizdos daug stipriau kraujuoja ir lėčiau gyja.
Pilnatis – labai netinkamas metas chirurginėms operacijoms, tačiau ypatingais atvejais jos neturėtų būti atidedamos.
Per pilnatį ypač išryškėja kai kurių ligų, pvz., migrenos, reumato, podagros simptomai.
Delčia skatina išsilaisvinti
Mėnulis tęsia savo kelionę aplink mūsų planetą, o tuo metu Saulės apšviesta jo pusė laipsniškai mažėja (iš dešinės į kairę). Praėjus maždaug 22 dienoms po jaunaties fazės, Mėnulis vėl kerta Žemės skriejimo aplink Saulę kelią. Tačiau dabar jis yra matomas tik perpus.
Dar po kiek laiko prasideda paskutinis ketvirtis – tada kairėje pusėje susidaręs Mėnulio pjautuvas sulig kiekviena diena tampa vis siauresnis, kol vėl įeina į jaunaties fazę, o tuomet visas šis ciklas prasideda iš naujo.
Per delčią Mėnulio impulsai skatina atidavimą (plačiąja prasme – iškvėpimą, išsilaisvinimą nuo sukauptos energijos).
Toks „pritvinkęs“ Mėnulis, astrologų teigimu, išvaduoja nuo abejonių, baimių, depresijų ir padeda kaupti teigiamus potyrius bei jausmus greitai prasidėsiančiam naujam gyvenimo ciklui.
Žmogaus organizmas šiuo laikotarpiu paprastai yra geros formos. Ir dvasiniai, ir fiziniai malonumai yra lengvai, be ypatingų pastangų pasiekiami, numatomi tolesni tikslai.
Sąlyginis šios Mėnulio fazės šūkis – „Išplauti ir išvaryti su prakaitu!“
Akivaizdu, kad dabar pats tinkamiausias laikas šalinti susikaupusius toksinus, kitaip valyti organizmą. Delčia yra tinkamas metas chirurginėms operacijoms – gerai gyja randai bei žaizdos.
Parengė L.ŽUKAITĖ
“Sekundė”