Kad nebūtų inkštirų, reikia laikytis griežtos dietos
Juk valgant miltinius ir saldžius bei rūkytus gaminius inkštirų dar padaugėja. Nuomonė, kad maistas veikia inkštirų atsiradimą, kiek pasenusi. Žinoma, jei persivalgoma saldumynų, rūkytų ir aštrių produktų, bet kokiai odai tai ne į naudą. Tačiau maistas tikrai neskatina inkštirų susidarymo, ir dieta tos bėdos neišgydysite.
Inkštirai beria tik jaunuolius
Deja, ir subrendusius žmones – vidutiniškai iki keturiasdešimties metų. To priežastis gali būti endokrininių ir lytinių liaukų veiklos sutrikimas, kai kurių vaistų vartojimas, dopingas, kenksmingos darbo sąlygos, nekokybiška kosmetika.
Nuo inkštirų ir spuogų gelbsti reguliarūs dažni seksualiniai kontaktai
Matyt, visos paauglės, su pasibjaurėjimu žvelgiančios į dar vieną spuogą, girdėjo mamą ar močiutę sakant: “Va palauk, ištekėsi, viskas praeis”. Maždaug tokiomis replikomis guodžiami ir paaugliai. Tačiau seksualiniai kontaktai inkštirų atsiradimui įtakos neturi.
Nuo kosmetinio odos valymo inkštirų tik padaugėja
Nieko panašaus. Vien valymu inkštirų neatsikratysi, bet ir daugiau jų neatsiras. Valymas valo poras, gerina odos būklę, tačiau neišgydo ligų.
Inkštirus galima išgydyti valant organizmą
Deja. Organizmo užteršimas šlakais nėra spuogų atsiradimo priežastis. Tai priklauso nuo paveldimumo ir hormonų balanso organizme. Tačiau normaliai atliktas organizmo valymas padės pagerinti veido odos spalvą, pakels nuotaiką ir odos nereikės vertinti kaip labai probleminės.
Inkštirai atsiranda dėl organizmo išorinio užterštumo
Dar neseniai tokia klaidinga nuostata buvo labai paplitusi. Aknė buvo laikoma vos ne nešvarių rankų liga. O juodi taškeliai buvo laikomi porose nusėdusiomis dulkėmis. Tad dažnas prausimasis buvo kone panacėja.
Žinoma, be odos valymo čia neapsieiti. Bet prausimosi priemonės turi būti kruopščiai parenkamos pagal odos tipą, o pats prausimosi procesas – paruošti odą gydomųjų priemonių tepimui. Praustis nereikėtų daugiau kaip dukart per dieną. Jei reikia dažniau, geriau naudoti valomąsias servetėles.
Jei beria inkštirai, geriau nenaudoti dekoratyvinės kosmetikos
Kas negirdėjo artimųjų patarimų: “Jei tepliosi spuogus, jie niekada neišnyks”. Šiek tiek tiesos čia yra. Jei maskuojamosios priemonės parinktos teisingai ir nenaudojamos ligai įsibėgėjus, kai daug spuogų, situacija nepablogės. Svarbiausia, kad neatsirastų dar daugiau spuogų.
Spuogus gydo saulė
Nieko panašaus. Dermatologai ir kosmetologai turi net posakį – rudeninis spuogų pagausėjimas dėl vasarinio jų gydymo saule. Tačiau tas mitas lieka gajus. Esmė ta, kad ultravioletiniai spinduliai dezinfekuoja ir vos vos sumažina spuogų kiekį, bet neilgam. Tiesiog per įdegį ir spuogai, ir inkštirai tampa ne taip matomi. Bet didelės ultravioletinių spindulių dozės silpnina imuninę apsaugą, skatina riebalų išsiskyrimą ir odą dar labiau išberia.
Jei aknę ilgai gydo, vadinasi, blogas gydytojas
Visame pasaulyje aknė gydoma vidutiniškai 2-3 mėnesius, kartais ir ilgiau. Tai priklauso nuo ligos formos bei sunkumo. Baigus gydymą būtina tinkamai prižiūrėti odą, nes inkštirai ir spuogai visada vėl atsiranda.
“Panevėžio balsas”