Kas yra baimė?
Žodyne baimė apibūdinama kaip „tikro ar tariamo pavojaus bijojimo jausmas“. Reikia išskirti žodį „tariamo“, tai yra tai, kas gali niekada ir neįvykti, yra galimas įvykių scenarijus. O jūs gyvenate baimėje, tarsi visi tie nerealūs įvykiai būtinai jus užklups.
Melas, atrodantis lyg tikrovė
Iš esmės baimė ir yra melas, atrodantis lyg tikrovė. Šiuolaikinis pasaulis taip sutvarkytas, kad žmonės kone visko bijo: pralaimėjimo ir neretai sėkmės, būti vieniši, tačiau ir iš tikrųjų mylimi. Jie bijo, kad bus apribota jų laisvė, kartu, baimės paralyžiuoti, negali pareikšti savo nuomonės.
Jūs ne vieni
Labai svarbu suvokti, kad jūs ne vieni. Visi mes kažko bijome – tai natūrali žmogaus prigimties dalis. Tačiau esmė slypi ne pačiame tariamo pavojaus pojūtyje, svarbiausia, kaip mes valdome savo baimes. Reikiama vaga nukreipta baimė gali tapti puikiu veiksmų katalizatoriumi ir pagerinti gyvenimą. Priešingu atveju jūsų nuogąstavimai jums neleis pajudėti iš vietos.
Fiziniai baimės požymiai
Tipiški baimės požymiai: spaudimas krūtinėje ir gerklėje, silpnumas, nervinis išsekimas, rankų prakaitavimas, sausumas burnoje, dusulys. Ar tai rimta? Kai save kontroliuojate, šie požymiai negali smarkiai pakenkti.
Įveikimas
Vienas geriausių būdų baimei įveikti – elgtis priešingai. Štai paprastas pavyzdys, kada turite nugalėti save. Žmonės tokiose situacijose atsiduria labai dažnai.
Jūs nemėgstate skaityti pranešimų didelei auditorijai ir, jeigu yra galimybė, visada stengiatės tai pavesti kitam. Tačiau vieną gražią dieną viršininkas paprašo milžiniškoje konferencijų salėje perskaityti pranešimą didelei atstovų iš kitos kompanijos arba šalies grupei. Klausytojams jus pristato kaip puikų darbuotoją, ir jūs pradedate skaityti pranešimą. Tačiau širdies gilumoje ir toliau bijote. Staiga jūsų nuogąstavimai įveikia jus. Susidaro nejauki pauzė. Jūsų kalba tapo neįtikinanti, pasirodėte kaip savo žodžiais abejojantis žmogus.
Tokio pobūdžio situacija turi signalizuoti, jog laikas įveikti savo baimę, nes rizikuojate labai svarbiais dalykais.
Parepetuokite su šeimos nariais arba artimais draugais – žmonėmis, kurie tikrai jūsų neišjuoks dėl silpnybių. Perskaitykite jiems pranešimą, ką nors papasakokite. Vėliau galite po truputį gausinti auditoriją, įtraukdami menkai pažįstamus žmones.
Yra sukurta ir daugybė pratybų, padedančių įveikti baimę ir realizuotis tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime.
Suskaičiuojame sąnaudas
Kiek jums kainuoja baimė? Kiek praleidote galimybių, kiek įdomaus darbo atsisakėte, leisdami baimei jus įveikti?
Atsigręžkite į baimę ir ją įveikite. Kovoti pradėkite jau šiandien, o rytoj jūsų gyvenimas taps paprastesnis ir įdomesnis.
Pagal „Article Blast“
“Klaipėda”