Tyrė skirtingomis sąlygomis
Daugelis tirtųjų pacientų kentėjo nuo osteoartrito, reumatoidinio artrito ir slankstelių poslinkio problemų. Didžiajai daliai nuolat skaudėjo bent dvi ar daugiau kūno vietų. Tirti pacientai buvo pakviesti iš įvairių medicinos įstaigų, kuriose buvo priversti dažnai lankytis.
Tyrimo metu pacientai buvo padalinti į dvi grupes. Pirmoji grupė klausėsi muzikos vieną valandą per dieną. Jie turėjo nešiojamus grotuvus.
Kad būtų galima palyginti, antroji pacientų grupė muzikos visai neklausė.
Tarp tų, kurie klausė, pusė tiriamųjų muziką galėjo pasirinkti patys pagal savo skonį. O kita pusė galėjo pasirinkti tik iš penkių atpalaiduojantį efektą suteikiančių įrašų, kuriuos jiems išrinko tyrėjai.
Ieško alternatyvių gydymo priemonių
Galutiniai rezultatai parodė, kad muzikos terapija padėjo susilpninti skausmą apie 21 procentu, o depresija, kuri ypač neigiamai veikia žmogaus pojūčius, sumažėjo 25 procentais. Klausantys muzikos pacientai jautė nuolat mažėjantį skausmą, tačiau nebuvo jokio pastebimo skirtumo tarp tų, kurie muziką rinkosi patys, ir tų, kurių pasirinkimas buvo ribotas.
Projekto vadovė daktarė Sandra Siedlecki pasakojo, kad terapija įrodė, kaip efektyviai muzika gali padėti sumažinti nuolatinį skausmą, įveikti depresiją, silpnumą, nedarbingumą ir kartu pagerinti bendrą savijautą.
Ji pridūrė, kad labai daug žmonių kenčia nuo nuolatinio “nepiktybinio” skausmo, kai dažniausiai nepadeda net medikamentai.
Medikai ir mokslininkai stengiasi surasti kuo daugiau būdų, kurie palengvintų pacientų kančias. Šiuo tyrimu mokslininkai stengėsi įrodyti, kad šiuolaikinėje sveikatos priežiūroje tokių pagalbinių priemonių, kaip muzika, vaidmuo turėtų būti itin svarbus.
Parengė Ieva Vedeikaitė
“Klaipėda”