Vaistų taikymo metodika
šiame institute sukurta efektyvi priešvėžinių vaistų taikymo ligoniams metodika.
„Kaip dirbama, stengiantis gydyti ligonius? Skiriame vaistus. Jei vieni nepadeda, skiriame kitus, trečius. O navikas, pasirodo, yra atsparus medikamentams, ir ligoniui jie ne tik nepadeda, bet dar toksiškai paveikia organizmą. Žmogus vis silpsta, užuot sveikęs, vis labiau pasiduoda ligai. Dabar yra sukurti specialūs žymekliai, kuriais galima nustatyti ir tiksliai pasakyti – paveiks tas ar kitas preparatas naviką ar ne. Tam mes imame konkretaus naviko mėginį – ląstelę, ją inkubuojame kartu su numatytu ligoniui skirti vaistiniu preparatu ir po ketvirčio valandos jau matome – užmušė vaistas ląstelę ar ne. Šitaip, nepasmerkdami ligonio intoksikacijai, parenkame jam labiausiai tinkančius vaistus“, – sako profesorius.
Mokslininkas svarbiu gydymo progreso stabdžiu laiko ir tai, jog kai kurių vėžio formų gydymas labai brangiai kainuoja.
Todėl iš anksto nustačius, kiek vaistas vienam ar kitam ligoniui bus efektyvus, galima išvengti nereikalingų išlaidų, o svarbiausia – sutrumpėja naviko augimo laikas, iš karto taikant veiksmingiausią preparatą kiekvienu konkrečiu atveju, o ne visus pacientus gydant „urmu“.
šiandien onkologiniai ligoniai iš baimės griebiasi gydytis bet kokiu kieno nors vartotu ir kam nors padėjusiu vaistu. Juos galima suprasti.
Tačiau padėjęs vienam gali visai netikti kitam ligoniui. Naudodamiesi naująja vaistų parinkimo metodika, gydytojai atlikę tyrimus pacientui gali įtikinamai paaiškinti ir pasakyti, ar tas vaistas jo organizmą veiks taip pat teigiamai, kaip ir jo pažįstamą, preparatą rekomendavusį.
Kas ta bioterapija?
Kaip teigiamą kovos prieš vėžį veiksnį profesorius A.Baryšnikovas nurodo pastaruoju metu labai suintensyvėjusį bioterapijos taikymą.
Kas yra bioterapija?“ – dažnai klausia pacientai.
„Interferonas, priešnavikinės vakcinos, imunoterapija – visa tai šiandien pavadinta vienu žodžiu „bioterapija“, – sako A.Baryšnikovas. – ši sritis sparčiai plečiasi.
Žymiausi pasaulio mokslininkai išreiškia viltį, jog bioterapija taps prioritetine piktybinių navikų gydymo kryptimi. Iki šiol jie buvo operuojami ir gydomi naudojant radioterapiją. O mes jau įkūrėme transgeninių gyvūnų laboratoriją.“
Kas daroma šioje laboratorijoje?
štai vienas pavyzdys. Triušei (patelei) įvedamas specialus genas. Atvedusi jauniklius triušė per dieną gali duoti apie 50 mililitrų pieno, iš kurio gaminami bioterapiniai preparatai. Žinoma, to preparato medikai norėtų turėti kur kas daugiau.
„O jei taip ateityje mums pavyktų „pasidaryti“ tokią transgeninę karvę?.. – dalijasi savo svajonėmis mokslininkas. – Nedidelė tokių karvių banda transgeniniais preparatais – efektyviausiomis piktybinių navikų priemonėmis galėtų aprūpinti visą pasaulį!“
Kodėl mokslininkai taip tiki tokio transgeninio preparato efektyvumu?
Kiekvienas žino, jog tiesiogiai navikus naikinantys preparatai, kurie vartojami šiandien, yra labai toksiški.
O transgeniniai bioterapiniai preparatai imuninę organizmo sistemą veikia taip, kad ji pati pradeda naikinti naviko ląsteles.
Minėto instituto mokslininkai jau dabar sėkmingai diagnozuoja prostatos vėžį ankstyvoje stadijoje, tyrimui naudodami antigeną. Jie mano: jei keturiasdešimtmečiai vyrai kasmet porą kartų tokius tyrimus atliktų, apie šios ligos pavėluotą stadiją būtų galima užmiršti.
Tą patį galima pasakyti apie pieno liaukų bei gimdos kaklelio vėžį. Savalaikė ir tiksli diagnozė – pats svarbiausias vėžio gydymo garantas. O jei vietoje chemijos ir radioterapijos bus taikomi bioterapiniai preparatai, žmogaus organizmas bus ne alinamas, o stiprinamas. Ir ta laikyta neišgydoma liga būtų galutinai įveikta.
Medikai apgailestauja pripažindami, jog daug onkologinių ligonių į juos kreipiasi, kai navikai jau būna stipriai išvešėję. Ir dažnai paaiškėja, jog žmogus žinojo apie savo ligą ir mėgino pats gydytis žolelėmis.
Tokiam gydymui specialistai kategoriškai prieštarauja. Jis galimas tik šalia tikro gydymo kaip organizmą stiprinanti priemonė.
Iš augalų gaminama nemažai preparatų, tačiau vien jų naudojimas nėra terapija. Jie būtų kur kas naudingesni šalia bioterapinių preparatų, nes vieni ir kiti stiprina imuninę sistemą.
Parengė
Eugenija Antanaitytė
“Klaipėda”
Nuotr. www.freeimages.co.uk/