Vaistai iš gamtos
Homeopatija – tai gydymo būdas, kai vartojamos labai mažos dozės vaistinių medžiagų. Pasak gydytojos homeopatės Iraidos Čyvienės, jos pradininkas yra Samuelis Ganemanas. Jis suprato, kad vartojant tam tikrus augalinius preparatus galima sukelti į ligą panašius simptomus ir nugalėti negalavimus. „Panašus gydo panašų.
S.Ganemanas nebuvo patenkintas tuomete medicina. Atlikęs bandymus pats su savimi, jis atrado preparato sukeliamų simptomų ir sergančio organizmo panašumo dėsnį. Homeopatiniais vaistais ligos simptomai nėra slopinami, jie tarsi „išmetami“ iš organizmo, todėl gydymo pradžioje būna pablogėjimas, tačiau nereikia išgyventi, nes organizmas yra valomas“, – teigia I.Čyvienė.
Didelė dalis visų homeopatinių preparatų yra gaminami iš augalinės kilmės žaliavų, tačiau į kai kuriuos vaistus įeina ir organinės kilmės medžiagų. „Dažniausiai homeopatiniai preparatai gaminami iš mineralų, augalų ar net gyvūnų. Tai nėra cheminės sudėties vaistai, jie paimti iš gamtos ir skiriasi nuo kitų preparatų tuo, kad yra sukratomi, – sako gydytoja. – Sukurta tam tikra sistema, ji pagrįsta sukratymų skaičiumi, o gydytojas tik paskiria potenciją. Kratymo proceso metu pagamintai potencijai yra suteikiama savotiška gydomoji galia“.
Homeopatiniai vaistai unikalūs ir tuo, kad turi būti kratomi rankomis specialiuose induose. Naudojamos įvairios vaistų formos: žirneliai, tirpalai, milteliai, tabletės, tepalai, žvakutės. Yra net ir homeopatinis hormonas.
Valyti – vadinasi, gydyti
Norint pasiekti geriausių gydymo rezultatų, svarbu žinoti, kad būtinas paciento ir gydytojo ryšys. Parenkant gydymą, atsižvelgiama į konkretaus žmogaus kūno sandarą, paveldėjimą ir ligos klinikinius požymius.
„Gydomos ir ūmios, ir lėtinės ligos, tačiau norint pasiekti geriausių rezultatų reikia pažinti pacientą. Gydytojas turi žinoti ne tik apie jo persirgtas ligas, kaip žmogus miega, bet ir apie jo pomėgius, charakterį. Homeopatija – tai gydymas iš esmės, tad svarbu išsiaiškinti ir simptomus, ir charakterį. Tik žinant šiuos veiksnius skiriamas kompleksinis arba monopreparatas“, – pabrėžė I.Čyvienė.
Gydytoja tikina, kad žmogus rečiau sirgs tik tada, kai išsivalys organizmą. Tačiau nereikia pamiršti, kad svarbu valyti ne tik kūną, bet ir sielą. Gydymas nėra greitas procesas, liga atšuoliuoja žirgu, tačiau iškeliauja pėsčiomis. Gydoma ligos priežastis ir tikrai nereikia vartoti cheminių tablečių, jei ligos eigą gali sustabdyti homeopatinis preparatas.
Nepastebėtas šalutinis poveikis
Homeopatiniai vaistai neturi šalutinių reakcijų, nes jų veikimo principas kitoks. Kartais gydymo pradžioje stebimas pirminis paūmėjimas – ligos simptomų sustip-rėjimas, bet tai trunka neilgai.
Šiais preparatais neapsinuodijama. „Jie neturi jokio šalutinio poveikio. Homeopatiniai vaistai trikdomai neveikia nei kepenų, nei žarnyno. Tik svarbu žinoti, kad kava, mėtų arbata, kamparo aliejus silpnina preparato veikimą. Vaistų negalima laikyti arti elektros prietaisų, šaldytuve“, – perspėja gydytoja.
Homeopatiniai preparatai skiriami ir prieš operaciją, prieš skiepijantis. Yra vaistų, kuriuos reikėtų vartoti, jeigu ruošiatės į mišką, jie padeda išvengti erkės įsisiurbimo sukeliamų pasekmių. Šie preparatai skiriami ir patyrus traumą, sumušimai pagydomi per keletą dienų.
Lietuvoje veikia trys vaistinės, kuriose galima įsigyti homeopatinių preparatų, viena iš jų – Panevėžyje. „Pajutus pirmus ligos požymius nereikia ieškoti tablečių.
Yra natūrali medicina. Galima gerti arbatas, dėti įvairius kompresus, vartoti homeopatinius vaistus“, – pataria I.Čyvienė.
Folio diagnostika
Dažnai sergantiems vaikams, mažyliams, kurie vartojo antibiotikus, galima atlikti pagal Reinchardo Folio metodą sukurtą diagnostiką, ji parodo, kiek liga išsekino organizmą, kokie organai yra pakenkti, o pagal tai paskiriamas tinkamas gydymas.
Pasak I.Čyvienės, šiuo metodu tiriami tam tikri žmogaus kūne esantys taškai, dar vadinami energetiniais kanalais, o kiekvienas jų yra susijęs su tam tikru organu, jo funkcijomis. „Žmogaus pirštuose yra taškai, kurie, tiriami specialiu aparatu, parodo organų funkcijas: ar jie nusilpę, ar dirglios būsenos, – aiškina gydytoja. – Pagal šį metodą galima nustatyti, ar vaikas turi akmenų inkstuose, galbūt jis serga astma, sinusitu, plaučių uždegimu ar lėtiniu tonzilitu“.
R.Folio sukurtu metodu galima tirti limfinę sistemą, kvėpavimo takus, storąjį bei plonąjį žarnynus, nervų sistemą, kraujotaką, imuninę sistemą, širdį, šlapimo ir tulžies pūsles, kasą, kepenis, skrandį, stuburą ir alergines reakcijas.
„Tai labai paprasta procedūra, ji atliekama įvairaus amžiaus vaikams. R.Folio diagnostiniu metodu nustatomi įvairūs negalavimai ir net uždegiminės reakcijos“, – teigia I.Čyvienė. Nustačius organų funkciją galima skirti homeopatinį gydymą.
Neringa SIRTAUTIENĖ
S.Kašino nuotr. „Dažniausiai homeopatiniai preparatai gaminami iš mineralų, augalų ar net gyvūnų. Tai nėra cheminės sudėties vaistai, jie paimti iš gamtos ir skiriasi nuo kitų preparatų tuo, kad yra sukratomi“, – teigia I.Čyvienė.
"Sekundė"