Anokia čia paslaptis: juk ir kišenę tenka kur kas mažiau pakrapštyti.
Įvairiais liaudies medicinos receptais buvo naudojamasi nuo neatmenamų laikų. Kad ir kiek natūraliosios medicinos užtarėjų atsirastų, ne mažiau rasis ir priešininkų. Žinoma, rinktis jums, bet, prieš griebiantis medikamentų, visada galima pasinaudoti pagalba iš gamtos. Tik nederėtų pamiršti: jei nuo gydymosi natūraliais būdais pradžios per 5 dienas ligos simptomai nepalengvėja, reikia kreiptis į gydytoją.
Nuo galvos skausmo
Patarimų, kaip gydyti galvos skausmą ar migreną, net ir liaudies medicinoje – apstu. Vienas efektyviausių būdų – šaltas kompresas ant kaktos. Papildomai šaltą kompresą galima dėti ant plaštakų ir pėdų.
Efektyviai galvos skausmą malšina pipirmėčių aliejus, kuriuo galima įtrinti tarpą tarp akių. Jei nemėgstate mėtų kvapo, rinkitės levandų, rozmarinų ar alyvuogių aliejus. Tiesa, jei migrenos priepuolis užeina staiga ir netikėtai, rinkitės mėtų ir citrinų aliejų – kelis kartus giliai įkvėpkite, ir galvos skausmas turėtų praeiti.
Liaudyje paplitęs, tačiau visuotinai mažiau žinomas receptas yra toks: 1 valgomasis šaukštas medaus ištirpinamas 250 ml šilto baltojo vyno; į mišinį dedami 2 puodeliai ką tik nuskintų žibuoklių žiedų ir pilama 250 ml acto; viskas gerai išmaišoma, supilama į butelį ir laikoma 2 savaites. Kai užeis galvos skausmai, valgomąjį šaukštą mišinio sumaišykite su nedideliu kiekiu vandens ir išgerkite.
Vargas dėl miego
Jei sunku užmigti, ne bėda. Šaltame vandenyje sušlapinkite medvilnines kojines ir gerai išgręžkite. Kojines apsimaukite, o ant jų – dar dvi poras sausų. Užmigsite akimirksniu.
Jei kankina nemiga, galima gerti ir valerijonų šaknų arbatos. Nuramina ir užmigti padeda ramunėlių arba pankolių nuoviras, sumaišytas su nedideliu kiekiu šilto pieno.
Miegą prišaukia vonios su apyniais, šiaudais, levandomis ar valerijonais. Išsimaudę tokioje vonioje, dėkite galvą ant minkštos pagalvės, kurioje – ryšulėlis su levandomis ir apyniais, ir užmigsite kaip kūdikis.
Freeimages.com – Amanda Dodds nuotr.
Gerina virškinimą
Labiausiai virškinimą gerina paprikos, čiobreliai, garstyčių grūdeliai, peletrūnai, pipirai. Sunkiais atvejais gali padėti ir šviežių laukinių česnakų laiškų tinktūros.
štai vienas liaudyje populiarus receptas virškinimui gerinti: 250 ml verdančio vandens užpilame kmynų, pankolių, ramunėlių ir pipirmėčių mišinį (visų sudedamųjų dalių imame po pusę arbatinio šaukštelio), užpilą palaikome 7–8 minutes, kad gerai pritrauktų, perkošiame ir išgeriame mažais gurkšneliais.
Kad diegliai nevargintų
Reumatas, diegliai, nervų galūnių uždegimai, išialgija… Tai – skausmingos būsenos, į kurias negalima numoti ranka. Nuo skausmų jus gali išvaduoti šis receptas: nedidelį ryšelį šieno užpilkite verdančiu vandeniu, visa tai supilkite į pūslę ir apie 30 minučių palaikykite ant skaudamos vietos. Pašildę dar 30 minučių ramiai pagulėkite.
Į kovą su peršalimu
Tenka pripažinti: kad ir kiek grūdinsitės, peršalimas vis tiek nugalės. Griebtis medikamentų – ne visada geriausias sprendimas. Neseniai amerikiečių mokslininkų atliktų tyrimų duomenimis, kovoti su peršalimu padeda… vištienos sultinys. Žinoma, tik natūralus! Kuo jis naudingas? Kol verdate sultinį, prisikvėpuojate garų, kurie sumažina gleivinės pabrinkimą. Nosiaryklės uždegimą mažina ir šiltas, sotus, riebokas skystis.
Profilaktiškai arba jei jau peršalote, kas tris valandas suvalgykite šviežiai tarkuotų krienų, bet tik vieną arbatinį šaukštelį, nes kitaip prasidės bėdos ir dėl skrandžio.
Jei jus vargina sausas kosulys, padės ramunėlių, šalavijų ir liepžiedžių arbata.
Sausą kosulį šlapiu paversti padės erškėtuogių džemas. Receptas paprastas: jums reikės 1 kg erškėtuogių, 750 g cukraus, 5 gvazdikėlių, 1 cinamono lazdelės, 1 citrinos, 1/5 puodelio vandens. Visus produktus pavirkite 10 minučių, o po to supilkite į kiaurasamtį ir nukoškite. Šlapio kosulio efektą pajusite iškart!
Kitas receptas: sumaišykite medų su šviežiai spaustų svogūnų sultimis (santykis – 1:1). Kas valandą į burną įsidėkite po šaukštą mišinio ir leiskite lėtai nuslinkti gomuriu.
Žaizdos žaizdelės
Medetkų ir liepžiedžių kompresai nė kiek nenusileidžia jodui – greitai ir efektyviai gydo žaizdas. Tokius kompresus galima dėti ant sumušimų, pūlinių, auglių.
Patarimai
Jei skauda galvą, šaltą kompresą dėkite ne tik ant kaktos, bet ir ant rankų bei pėdų.
Levandų ir apynių ryšulėlis po pagalve – ir miegosite kaip kūdikis.
Nesibaidykite pipirų: jei sutrikęs virškinimas, jie – pirmoji pagalba.
Kankina diegliai? šienas, užpiltas verdančiu vandeniu, per 30 minučių numalšins skausmą.
Į kovą su peršalimu stokite apsiginklavę… vištienos sultiniu.
Žaizdas gydyti padės medetkų ir liepųžiedžių kompresas.
Parengė Klementina Puolikaitė-Guobė
Freeimages.com – Belovodchenko Anton nuotr.