Gydomosios molio galios
D. Birutienė atnešė prieš keletą metų dovanų gautą nedidelę, bet jai labai vertingą knygelę „Gydomosios molio galios“.
Knygelėje teigiama, jog molis sugeba sugerti iš organizmo nuodus, nukenksminti ir sunaikinti patogeninius mikrobus, slopina uždegimą, absorbuoja kenksmingąsias medžiagas, naikina pūlinius ir padeda užsitraukti opoms.
„Esu savo kailiu įsitikinusi, jog molis — puiki priemonė galvos, nugaros skausmams, uždegimams, tinimui slopinti ir panašiai. Tik reikia žinoti, kaip tinkamai jį paruošti“, — pasakojo moteris.
Moliu gydytis titvydiškė pradėjo prispausta smarkių nugaros skausmų. Smulkutė moteris prastai pasijautė tada, kai į kambarį šiaip ne taip įtempė dujų balioną — paaiškėjo, jog pakrypo stuburo slanksteliai.
„Dukra — medikė, suleido nuskausminamųjų, trumpam pagerėjo, tačiau vėliau vėl ėmė baisiai skaudėti. Nutariau išbandyti molį“, — sakė D. Birutienė.
Su drauge iš Kuršėnų keramikos įmonės parsivežė nemenką gabalą molio. Paprašė anūkėlių, kad iš molio padarytų plonus blynelius ir padėjo džiūti saulėje. Kai blyneliai visiškai išdžiūvo, smulkiai juos sulaužė ir užpylė penkių vaistažolių (medetkų, ramunėlių, drebulės ir beržo lapų, asiūklio) nuoviru, gerai išmaišė medine mentele. Tinkamiausias — emaliuotas arba plastmasinis indas.
„Gautą tąsią ir tirštą masę tepiau ant varnalėšos lapo. Prieš tai lapą gerai išmušiau, kad suminkštėtų, atsirastų sulčių. Tokią aplikaciją dėjau ant skaudamos nugaros, ant viršaus prispaudžiau medvilninį raudoną audinį, po to — dar polietileno plėvelę, apsukau šiltu megztiniu ir gulėjau dvi valandas. Gydymas moliu trunka ilgai, todėl procedūrą kartojau 38 dienas iš eilės“, — pasakojo moteris.
Molio aplikacija moteris išgydė ir plaučių uždegimu susirgusį anūką.
Nepamainoma švytuoklė
Autorės nuotr.
Ar molis veiksmingas, D. Birutienė išsiaiškina, pasinaudojusi švytuokle — ant lininio siūlo pakabintu auksiniu žiedu.
švytuoklę moteris laiko dešine ranka, virš molio. Jei žiedas pradeda švytuoti į kairę ir dešinę, horizontaliai, molis esą nebetinkamas gydymui. Jei juda į priekį ir atgal — geras.
Tokiu pat principu D. Birutienė yra nustačiusi, kokie produktai jai tinkami, o kokių geriau nė į burną neimti.
„švytuoklę valdyti nėra sunku. Reikia susikaupti, užduoti tikslų klausimą, nejudinti rankos ir laukti“, — sakė titvydiškė.
Patarimai
Molis vartojamas kaip papildoma priemonė gydyti daugeliui ligų, tad būtina žinoti, su kokių vaistažolių nuovirais jį galima vartoti, o su kuriais nuovirais jis tiesiog nesuderinamas.
Sergant virškinamojo trakto ligomis labai veiksmingas molio (arbatinis šaukštelis) ir raminamųjų vaistažolių (mėtos, melisos, sukatžolės, valerijono) nuoviro tirpalas.
Sergant alergine astma ir bronchų ligomis siūloma vartoti su atsikosėjimą skatinančių vaistažolių (šalpusnio, čiobrelio, raudonėlio) nuoviru. Su galio, pankolio ir anyžinės ožiažolės nuoviru verčiau nemaišykite — molis silpnina šių vaistažolių gydomąjį poveikį.
Įtrynimams naudojamas vandeninis molio tirpalas. Švariai nusiplaukite rankas, sumirkykite molio tirpale didelį vatos tamponą ir įtrinkite skaudamą vietą. Jei sergate reumatu, artritu, nerviniu paralyžiumi, įtrynimai bus veiksmingesni, jei į molio tirpalą įmaišysite 2— 3 sutrintas česnako skilteles. Jei sergate tuberkulioze, įtrinkite šiuo mišiniu krūtinę ir kaklą po 2— 3 kartus per dieną.
Nuslopinti galvos skausmą padeda molio kompresai, dedami ant sprando, molio ir obuolių acto kompresai, dedami ant blauzdų raumenų.
Sergant parodontoze burną reikia skalauti molio tirpalu (pakelį „Smektos“ ištirpinkite stiklinėje virinto vandens, galite įpilti arbatinį šaukštelį obuolių acto).
Molis padeda atsikratyti ir žagsulio. Mažais gurkšneliais išgerkite stiklinę vandens, kuriame ištirpintas arbatinis šaukštelis molio. Tada įkvėpkite, trumpam sulaikykite kvėpavimą, po to du kartus stipriai iškvėpkite. Dažniausiai po to žagsėjimas liaujasi.
Dalia KARPAVIČIENĖ
“Šiaulių kraštas”
SXC nuotr.