Be vandens organizmas nebegali pasisavinti reikalingų rūgščių ir maisto medžiagų, todėl ima reikalauti vis daugiau ir daugiau maisto. Didėja apetitas ir dažnėja alkio priepuoliai, o to padarinys – sutrikęs virškinimas, antsvoris, raukšlės ir kiti negalavimai.
Specialistų teigimu, vidutiniškai per dieną žmogaus organizmas turėtų gauti apie 2 litrus skysčių. Tačiau apkūniems žmonėms rekomenduojama išgerti dar po stiklinę skysčio kiekvienai dešimčiai kilogramų antsvorio. Sportuojant skysčių suvartojimą reikėtų dar padidinti. Daugiau vandens reikėtų gerti ir esant karštam bei sausam orui.
Vanduo palaiko gyvybines funkcijas, normalią kūno temperatūrą
Vanduo skatina virškinimą
Vanduo mažina nuovargį, teikia energijos ir slopina alkį
Moksliniais tyrimais nustatyta, jog vandens trūkumas sukelia nuovargį, o pavargę žmonės daugiau valgo ir storėja.
Vanduo reikalingas geram smegenų funkcionavimui
Vanduo reikalingas odai, kaip ir drėkinamasis kremas, ląstelės ne taip greitai sensta ir raukšlėjasi
Vanduo susieja planetoje visa, kas gyva ir negyva į vientisą pačios gamtos reguliuojamą visumą.
Mūsų planeta – tai didžiulis skystas vandens kristalas.
Vanduo „prisimena“ viską, jo „atmintis“ ilgalaikė, jis visų pirma yra informacijos nešėjas. Paprastai vandentiekio vanduo, kurį mes vartojame dažniausiai, sudarytas iš įvairių molekulių.
Gamtoje yra 48 vandens atmainos. Viena vandens rūšis gali būti visiškai nepanaši į kitą
Be to, vanduo dar turi vieną unikalią savybę – jis viską „atsimena“. Pasirodo, kad jo „atmintis“ tokia didžiulė, kad kartą pabuvojęs organizme, vanduo „prisimena” visą gautą apie jį informaciją, taip pat ir apie organizmo ligas.
Daug gerų minčių apie vandenį, jo naudą mūsų organizmui ir mūsų gyvenime sutinkame visiems gerai žinomos rašytojos ir gydytojos Filomenos Taunytės knygoje „9/10 laimės apie fizinę ir psichinę sveikatą”.
Vanduo, oras ir žemė – stebuklinga trejybė. Kūrėjo valia pagimdžiusi mūsų planetos gyvybę. Žmogus sudarytas iš 70 proc. Vandens, o smegenyse jo – net 90 proc.
„Vanduo – apibūdina oficialioji medicina – yra vaistas, turintis ypatingų savybių, kurias galima panaudoti kai kurioms ligoms gydyti kai kuriose jų stadijose”.
„Nei vandens, nei alkoholio užkalbėti nereikia. Vanduo savaime stebuklingas, alkoholis, ypač dideliais kiekiais, – ne”. Taip rašo gydytoja F. Taunytė savo knygoje. Apie stebuklingą vandens poveikį organizmui rasime žinių ir gydytojos knygoje „7 nuodėmės ir 12 ligų”.
Vanduo – stebuklingas vaistas. Jis geriamas, juo trinamasi, jame maudomasi. Gyvasis ir negyvasis vanduo tinka žaizdoms gydyti. Nieko nekainuoja pabraidžioti po rasotą žolę, ir joje nuogiems pasivolioti, permirkti šiltame vasaros lietuje ar basiems pavaikščioti po sniegą, lieka gamta, upės, ežerai, jūra.
Paskutiniaisiais dešimtmečiais apie vandenį yra išleista nemažai literatūros ir daug kalbama. Paminėsime keletą iš jų – Sebastijano Kneipo „Gydymas vandeniu ir augalais“, G. Jėgerio „Vanduo daro stebuklus”, A. Malovičko „Viskas apie vandenį”, Masaru Emoto „Žinia, kurią mums praneša vanduo”, D. Petrauskaitė „Gydymas vandeniu” ir kt.
Vanduo mus lydi visur ir visada. Be jo gyvenimas Žemėje būtų neįmanomas. Mokslininkai paskaičiavo, kad be vandens Žemė atšaltų.
Vanduo yra pats geriausias vaistas. Vaistus rekomenduojama užgerti tik vandeniu.
Gydomosios savybės
Apie gydymąsi vandeniu pirmą kartą užsimenama senovės indų traktate „Rigveda”, parašytame 1500 m. prieš Kristų. Jau tada vanduo buvo naudojamas gydyti bei laikomas efektyvia gydomąja priemone ir Senovės Indijoje, ir Senovės Egipto kultūrose. Įvairius gydymo vandeniu metodus yra išsamiai aprašę senovės medicinos korifėjai Ibn-Gina-Avicena bei Hipokratas. Gydymas vandeniu moksliškai vadinamas hidroterapija. Šį metodą sudaro apsipylimai bei apsivyniojimai, trynimas, taip pat paprasto gėlo vandens su įvairiais gydomaisiais priedais vonios ir įvairūs dušai.
šilto vandens vonia – viena iš veiksmingiausių priemonių, padedančių sumažinti raumenų įtampą, ir malšinančių dėl jos atsiradusį diskomfortą. Šios malonios procedūros mažina nuovargį, skatina fizinį ir psichologinį atsipalaidavimą ir puikiai paruošia visaverčiam miegui.
Daugelis tyrinėtojų yra linkę manyti, kad gydomosios vandens savybės pasireiškia tuo, kad jis gali mūsų kūną padaryti beveik besvorį. Turbūt visi žinome apie natrio chlorido – paprasčiausios valgomosios druskos gydomąjį poveikį. Šilta vonia su druska ne tik padeda puikiai atsipalaiduoti ir atgaivinti visą organizmą po įtemptos darbo dienos, bet gali būti naudojama kaip labai veiksminga papildoma priemonė gydant artritą, sąnarių ar raiščių patempimą, įvairias raumenų traumas, nutukimą, taip pat šlapimo pūslės ir šlapimtakių ligas.
Vonia su spygliuočių medžių ekstraktu mažina centrinės nervų sistemos dirglumą ir stiprina slopinimo procesus galvos smegenų žievėje. Spygliuočių kvapas labai palankiai veikia visą organizmą, slopina nervinę įtampą, gerina vidaus organų bei raumenų aprūpinimą krauju, veiksmingai malšina spazmus.
Vonios su spygliuočių ekstraktu – puiki priemonė, padedanti gydyti ir malšinti skausmą sergant skrandžio opalige, bronchitu, neurastenija bei kitomis ligomis. Sergantiems odos ligomis skiriamos krakmolo vonios, pasižyminčios švelniu aptraukiamuoju ir minkštinamuoju poveikiu.
Karščiuojantiems ligoniams labai naudingi šlapi aptrynimai, ypač mažiems vaikams.
Kiekvienas iš mūsų bent kartą gyvenime yra maudęsi po kontrastiniu dušu. Turbūt gerai visi prisimena tą nuostabų žvalumo pojūtį, kurį suteikia ši nesudėtinga procedūra. Temperatūrų kontrastas – labai veiksminga grūdinamoji procedūra.
Svarbiausia – įsiklausyti į savo organizmą, ir jis pats „nustatys” optimaliausią šios labai malonios ir naudingos procedūros trukmę.
Stiprūs galvos skausmai gali praeiti išgėrus dvi stiklines vandens. Galbūt turi prasmę senelių patarimai šventinti vandenį ar jį užkalbėjus padaryti gydomuoju.
Vanduo buvo ir liko nuostabus nieko nekainuojantis vaistas.
Vanduo mūsų gyvenime turi didžiulę reikšmę.
Parengė Liudvikas RULINSKAS
“Šiaulių naujienos”
SXC nuotr.