“Valerijono” vaistininkė Nijolė Obrikienė pasakojo, kad želmenys auginami ekologiškoje aplinkoje, jų reguliariai atveža ūkininkė. Reikia žinoti, kada želmenis nupjauti, kad nebūtų nei per maži, nei per dideli. Taip pat didesnis efektas bus sulauktas, jei žolės šviežios.
Iš 80 gramų želmenų išspaudžiama 30 gramų sulčių. Tamsiai žalias skystis patiekiamas su stikline vandens užgerti aitriam žolės gėrimui.
Vaistininkai rekomenduoja želmenų sultis vartoti bent savaitę, kad organizmas imtų valytis nuo toksinų ir nešvarumų.
Pasak N. Obrikienės, šviežiose kviečių želmenų sultyse vitaminų A ir C gerokai daugiau nei vaisiuose ir daržovėse, taip pat nemažai B grupės vitaminų, itin svarbių organizmui mineralų – kalcio, geležies, natrio, kalio.
Iš 80 gramų kviečių želmenų mechaniniu būdu išspaudžiama 30 gramų sulčių. “Labai svarbu, kad šiame gėrime daug gyvosios aminorūgščių, chlorofilo ir enzimų energijos. Ji skatina kraujo apytaką, atnaujina senstančias ląsteles, turi antibakterinių savybių”, – pasakojo vaistininkė.
Sultis reikia gerti ką tik išspaustas. Geriausia tai daryti nevalgius arba praėjus trims valandoms po valgio. Išgėrus želmenų sulčių rekomenduojama kurį laiką nevalgyti ir negerti nieko karšto, nes aukšta temperatūra gali suardyti kai kurias želmenų veikliąsias medžiagas.
“Sultis reikėtų gerti lėtai, jas ilgėliau palaikant burnoje. Taip greičiau veikliosios medžiagos patenka į organizmą.
Pradedama gerti nuo 30 miligramų per dieną, didinti dozę patartina pamažu. Labai atsargūs turi būti pradedantieji, svarbu neviršyti dozės, nes, patekusios į organizmą, sultys skatina valymosi procesus, pradeda tirpti nuo skrandžio sienelių susikaupę nešvarumai. Per daug išgėrus galima apsinuodyti savo pačių toksinais”, – tikino vaistininkė.
Medikų pastebėta, kad senos, kadaise persirgtos ligos ar patirtos traumos pirmosiomis vartojimo dienomis paryškėja, kartais skauda galvą ar pykina, tačiau tai išnyksta po kelių dienų.
Natalija KONDROTIENĖ
“Šiaulių kraštas”