Energingoms moterims – sūnūs
Jeigu norite susilaukti berniuko, 2-3 mėnesius prieš pastojimą pradėkite gausiai valgyti produktus, kuriuose yra daug druskos ir kalio, bet rečiau valgykite maistą, turtingą kalcio bei magnio. Jeigu norite susilaukti mergaitės, elkitės atvirkščiai.
Tokią išvada padaryta po daugelio eksperimentų, atliktų su gyvūnais. O 1980 metais grupė Prancūzijos mokslininkų pranešė, kad tokia dieta 78 proc. moterų padėjo susilaukti išsvajotų sūnelių. Mokslininkai įspėja: jeigu moters arterinis spaudimas padidėjęs, druskos perteklius jai pavojingas, o magnio ir kalcio verčiau neriboti, nes nėštumo periodu jie labai reikalingi.
Ovuliacijos dieną galima pradėti berniuką, o dvi dienas prieš ovuliaciją – mergaitę. Ši teorija grindžiama tuo, kad spermatozoidai su X chromosomomis, atsakingi už moteriškąją lytį, mažiau judrūs, bet labiau gyvybingi negu spermatozoidai su vyriškomis Y chromosomomis. Ovuliacijos dieną vienam iš aktyviausių vyriškų spermatozoidų lengviau pirmam susitikti su kiaušialąste.
Bet neseniai JAV atlikti tyrimai parodė, kad, nepriklausomai nuo lyties, dauguma vaikų pradedami būtent ovuliacijos dieną.
Energingos ir ryžtingos moterys dažniau gimdo berniukus, nes jų organizme yra daugiau vyriškojo hormono testosterono, kuris taip paveikia kiaušialąstės apvalkalėlį, kad pro jį lengviau prasiskverbia spermatozoidai su Y chromosomomis. Štai kodėl po karų, epidemijų dažniau gimsta berniukai: stresų kamuojamos moterys įgauna daugiau vyriškų bruožų, nes jų kraujyje padaugėja vyriškųjų hormonų kiekis.
Teorija nepagrįsta
Tačiau ši teorija negali paaiškinti, kodėl dauguma moterų gimdo ir berniukus, ir mergaites.
Jeigu moteris nori pagimdyti mergaitę, ji esą turi stengtis lytinio akto metu nepatirti orgazmo, nes jo metu išsiskiria daug šarmo, padidinančio spermatozoidų su vyriškomis chromosomomis judrumą. Šios teorijos šalininkai tvirtina, kad panašiai rašoma ir Talmude. Esą jeigu vyras lytinį aktą baigia pirmiau už moterį, gimsta berniukas. Iš tikrųjų ši teorija moksliškai nepagrįsta.
Yra astrologų, teigiančių, kad kūdikio lytis priklauso nuo zodiako žvaigždyno – vyriškojo arba moteriškojo, kuris jį pradedant viešpatavo danguje.
Gydytojams ši teorija atrodo juokinga.
Seni žmonės sako, kad jei moters amžių sudaro lyginis metų skaičius – pavyzdžiui, 26-eri – ji gali pradėti mergaitę lyginiais skaičiais pažymėtais mėnesiais (vasarį, balandį, birželį, rugpjūtį, spalį, gruodį), o jeigu nelyginis – nelyginiais mėnesiais (sausį, kovą, gegužę, liepą, rugsėjį, lapkritį). Moteriai, norinčiai pagimdyti berniuką, reikia pasikliauti atvirkštine priklausomybe.
Iš tikrųjų tai tėra tik prasimanymai, neturintys mokslinių pagrindų.
Galimybė rinktis
Yra ir reali galimybė nulemti kūdikio lytį. Bet tik tuo atveju, kai apvaisinimas atliekamas mėgintuvėlyje („in vitro“). Specialistai spermatozoidus, turinčius X chromosomas, atskiria nuo turinčių Y chromosomas, juos pažymi ir pasirenka tinkamiausią, kuriam leidžia susijungti su iš anksto paimta moters kiaušialąste. Netrukus gemalą implantuoja į gimdą. Šis metodas taikomas tada, kai vienai iš lyčių gresia sunkūs apsigimimai.
Pavyzdžiui, hemofiliją gali paveldėti tik berniukas, todėl specialistai pasirūpina, kad gimtų mergaitė. Kai kuriose užsienio klinikose šis metodas taikomas visiems jo pageidaujantiems sutuoktiniams, trokštantiems susilaukti sūnaus arba dukros.
Mielas vaikas
Paprastai, kai žmogaus troškimai pranoksta galimybes, jis susitaiko su savo lemtimi. Taip turėtų elgtis ir išmintingi sutuoktiniai: „Nesusilaukėme sūnaus, užtat turėsime nuostabią dukrelę – paklusnesnę, lengviau auklėjamą“.
Ultragarsiniai tyrimai leidžia vaisiaus lytį nustatyti jau 24-ąją nėštumo savaitę. Šiuos tyrimus darantys gydytojai pastebi, kad tėvai nesistengia nuslėpti nusivylimo, kai jų lūkesčiai neišsipildo. Psichologai čia įžvelgia nemažą pavojų.
Jeigu kūdikis, dar būdamas motinos įsčiose, jaučiasi nereikalingas, tai šis jausmas gali jį persekioti visą gyvenimą ir turėti įtakos jo veiksmams (žmogus gali net sumanyti pakeisti lytį).
Vadinasi, protingiausiai elgiasi tos moterys, kurios paklaustos, ko norėtų susilaukti, atsako: „Mielo vaiko“, nė neprisimindamos įvairiausių prietarų, teorijų.
Tikintiesiems mitybos galiomis
Labai norint susilaukti sūnaus arba dukros, niekas nedraudžia bandyti tai padaryti. Pavyzdžiui, daugelis teorijų skelbia, kad būsimojo kūdikio lytis priklauso nuo oro. Senovės Graikijos gydytojas Empedoklas tvirtino, kad per karščius dažniau pradedami berniukai, o per šalčius – mergaitės. Vokiečiai tikėjo, kad esant darganotam orui galima pradėti mergaitę, o esant giedrai – berniuką.
Daugelis teorijų byloja, kad būsimojo kūdikio lytis labai priklauso nuo dietos. Pavyzdžiui, norint susilaukti sūnaus, rekomenduojami tokie produktai: visų rūšių mėsa, dešros; visų rūšių žuvis; sausainiai, manai, ryžiai; bulvės, baltosios pupelės, lęšiai, žirniai; įvairūs vaisiai, ypač bananai, persikai, trešnės; džiovintos slyvos, abrikosai, datulės; konservuoti produktai, mielės, daug druskos; kava, arbata, vaisių sultys, mineralinis vanduo, truputis alaus; pieno produktai; krabai, krevetės, ikrai.
Nerekomenduojami produktai:lapinės salotos, ankštinės pupelės, žali kopūstai, krapai; graikiniai, lazdynų ir žemės riešutai; kakava, pieniškas šokoladas.
Norint susilaukti dukros, rekomenduojami produktai: visų rūšių mėsa (negausiai); šviežia žuvis; kiaušiniai; kruopos; duona ir kepiniai be mielių ir druskos; baklažanai, burokėliai, morkos, agurkai, šparagai, pupos, žalieji žirneliai, svogūnai, pomidorai, truputis bulvių; visi vaisiai, išskyrus slyvas, abrikosus, bananus, apelsinus, serbentus, trešnes; migdolai, lazdynų ir žemės riešutai; arbata, kava, šokoladas, kakava, mineralinis vanduo, kuriame gausu kalcio.
Nerekomenduojami produktai: dešros ir kiti rūkyti gaminiai; vėžiai, krevetės; gazuoti gėrimai ir konservuotos sultys; sūriai, ledai; kukurūzai; konservai, aštrūs padažai; keptos bulvės; margarinas; mielės ir soda; druskos perteklius.
Parengė G.ALKSNIS
“Sekundė”