Skiepai pelningi, bet mažai naudingi
42 metus gydytojo darbo praktikos turintis gydytojas vilnietis V. Stonkus apie farmacininkų klanus, žalą medicinoje, korupciją joje užsimena ne tik žiniasklaidoje, bet ir savo knygoje apie bronchinę astmą. Tikina, kad ne kartą pats pajuto: kalba ne tai, kas patogu oficialiai medicinai.
Medikas „šiaulių kraštui“ pasakoja, kad lėtinių susirgimų atveju tradicinė medicina yra tapusi prekybos objektu. Todėl į šią sritį neįleidžiamos naujos idėjos, medicininiai atradimai, ar kitokia nuomonė apie gydymą, o šalutiniai vaistų poveikiai nutylimi, nes tai mažina farmacininkų pelnus.
„Moksliškai yra įrodytas skiepų nuo gripo neveiksnumas. Vakcina kenkia smegenims, vystosi Alzheimerio, Parkinsono ligos, o žmonės skiepijasi ne tik nuo gripo. Amerikoje vaikai prieš mokyklą gauna iki 40 įvairių skiepų. O juose yra gyvsidabrio, aliuminio, mums svetimų baltymų ir kitų medžiagų, visa tai atsiliepia sveikatai“, — tikino medikas.
Įsitikinęs, kad šiuo metu vyraujanti panika dėl gripo — yra vienas labiausiai pasisekusių farmacininkų verslo planų, nes visame pasaulyje iš vaistinių šluojami vaistai, valstybės perka milijonus vienetų vakcinų, kitų medikamentų.
Antigripinių vaistų veikimas, mediko žodžiais, yra probleminis, nes sukelia daug šalutinių reiškinių, kartais nuo jų pacientams kyla daugiau sveikatos sutrikimų negu nuo paties gripo.
„Mokslininkai yra įrodę, kad mūsų imuninė sistema yra priklausoma nuo probiotikų — gerųjų žarnyno bakterijų. Jos perneša informaciją imuninei sistemai, bet mes šias bakterijas užmušame antibiotikais ar kitokiais cheminiais vaistais. Jei imuninė sistema gerai veikia, ji puikiai pati nugali visus virusus ir bakterijas be vaistų“, — sakė gydytojas V. Stonkus.
Pelninga, kaip ginklai ir narkotikai
Medikas pateikia realų pavyzdį, kaip nepamatuotai didėja vaistų kainos: vieni kraujospūdį reguliuojantys vaistai kainuoja apie pusantro šimto litų, paskelbia farmacijos kompanija akciją, kad jie „bekainuos“ 70 litų, nors tie patys vaistai prieš 5 metus kainavo vos 30 litų.
„Baisūs dalykai su vaistų kainomis. Paprastas vaistas, kurio sudėtyje yra aspirinas, soda ir citrinos rūgštis, pas mus 10 tablečių kainuoja apie 15 litų, kai Amerikoje 72 tabletės šio vaisto kainuoja apie 8 litus. Amerikietiško vaisto ir kokybė kita — kur kas geresnė, nes naudojamos kokybiškos medžiagos“, — pabrėžė medikas.
V. Stonkaus nuomone, pagal pajamas farmacininkai labiausiai konkuruoja su narkotikų bei ginklų mafija.
Iš įvairių JAV šaltinių jo surinktais duomenimis, nuo medicinos Amerikoje žūsta apie pusę milijono žmonių kasmet, vaistais, nereikalingais tyrimais sužalojama apie 3 milijonai žmonių, nereikalingai į ligonines paguldoma beveik 9 milijonai pacientų. Pateikia skaičius, kad apie 4 tūkstančiai Lietuvos gyventojų žūsta nuo paskirto netinkamo gydymo, kai tiek pat žmonių žūsta ir nelaiminguose atsitikimuose.
„Apie tai niekas nekalba. Ir kuo daugiau vaistų vartos mūsų žmonės, tuo jie dažniau ir sunkiau sirgs. Amerikoje gyvena 5 procentai viso pasaulio žmonių, o suvartoja 40 procentų visų pasaulyje gaminamų vaistų. Susirgimų ten katastrofiškai daugėja. Lietuvoje viskas krypsta į tą pačią pusę: iš vaistinių šluojami ir vartojami vaistai reikia ar nereikia“, — sakė V. Stonkus.
Garantijos gydytojai neduoda
Gydytojas pasakojo, kad cholesterolį mažinantys vaistai visiškai nereikalingi, nes sveikose kraujagyslėse, jei nėra uždegimo, cholesterolis nenusėda. Šie vaistai yra brangūs ir sukelia daug šalutinių reiškinių, o yra labiausiai perkami. Girdi, kaip kardiologai išsijuosę teigia, kad tie vaistai yra saugūs, o draudimo kompanijos Amerikoje atsisako drausti tuos, kurie vartoja tokius vaistus.
„Onkologinėms ligoms skirtiems vaistams viena farmacijos kompanija tyrimams per metus išleidžia apie 17 milijardų dolerių, o žmonės suneša 200 milijardų, tačiau per 20 metų vėžio pagijimas nepailgėjo nė vienos dienos. Jums bet kuris chirurgas pasakys, kad po skrandžio vėžio operacijos, paskyrus chemoterapiją po 2— 3 mėnesių žmogus žūsta, o be chemijos gal gyventų 2— 3 metus, bet čia yra biznis“, — patikino gydytojas.
Jis pataria nueiti pas bet kurį gydytoją, kuris siūlo gydytis chemoterapija, ir paprašyti garantijos penkeriems metams. Nė vienas gydytojas, pasak V. Stonkaus, to nedarys, net jei pacientas pasiūlytų pusę milijono litų, nes gydytojai nežino, nei vaistų realaus veikimo, nei naudos ar žalos, daromos organizmui.
„Medicinoje yra didžiuliai tarpusavyje susiję klanai. Problema didžiulė, bet ją pajudinti labai sunku ir nėra kam“, — mano V. Stonkus.
Reklama valdo
Gydytojas pabrėžia, kad žmonės dažnai yra valdomi farmacininkų nuolat brukama reklama, skleidžiama informacija, gandais.
Pateikia pavyzdį, kaip vienas gydytojas Amerikoje išgydė nuo opaligės per 3 tūkstančius pacientų be brangių medikamentų. Medicinos mokslų daktaras ir pats gydęs per 200 žmonių nuo bronchinės astmos pasiekė puikių rezultatų. Jis tikina, kad astma yra išgydoma liga, o teigiantys priešingai „šneka nesąmones“.
„Žmonėms pateikiama galybė informacijos, kurioje atsirinkti reikalingus dalykus labai sunku. Reklamos poveikis yra didžiulis. Amerikoje vaistų reklamai kiekvienais metais skiriama apie 3 milijardus, o gydytojų papirkinėjimams 15 milijardų dolerių. Ir pelnai milžiniški.“
Gydytojas mano, kad jokios sveikatos apsaugos reformos Lietuvoje nebuvo ir nebus, nes niekas tuo, išskyrus pačią visuomenę, niekas nėra suinteresuotas.
Natalija KONDROTIENĖ
“šIAULIŲ kraštas”
SXC.hu.nuotr.