Renginio metu, tęsiant tradicijas, kongreso metu buvo paskelbti prof. A Gučo vardo premijos nugalėtojai. Jais tapo prof. Gražina Gudaitė už reikšmingą indėlį į Lietuvos psichologijos mokslo ir praktikos plėtrą ir dr. Pauliui Skruibiui už aktyvias pastangas ir reikšmingą indėlį sprendžiant savižudybių problemą Lietuvoje.
„Prof. A. Gučo vardo apdovanojimas – garbingiausias Lietuvos psichologų sąjungos apdovanojimas, teikiamas psichologui už asmeninę iniciatyvą ir pastangas siūlant bei profesionaliai įgyvendinant visuomenei ar psichologų bendruomenei reikšmingą idėją. Tai gali būti išreikšta kaip: visuomenei svarbios problemos iškėlimas ir būdų jai spręsti siūlymas; psichologinės pagalbos organizavimas ir/ar teikimas; psichologinis visuomenės švietimas. Pretendentu į apdovanojimą gali būti kvalifikuotas psichologas(-ė), dirbantis(-i) praktinį, mokslinį, pedagoginį darbą,“ – teigia Evaldas Kazlauskas, Lietuvos psichologų sąjungos prezidentas.
Pirmą kartą Lietuvoje psichologams buvo įteikti EuroPsy sertifikatai, liudijantys, kad jį turintis psichologas atitinka europinius psichologų kvalifikacijos standartus. Šie sertifikatai žmonėms leis lengviau pasirinkti specialistus ir sužinoti, ar psichologas yra kompetentingas padėti spręsti atitinkamą problemą pagal sritį. Tokie sertifikatai buvo įteikti Ingai Truskauskaitei-Kunevičienei (klinikinė ir sveikatos/darbo ir organizacinė psichologija), Godai Kaniušonytei (klinikinė ir sveikatos/darbo ir organizacinė psichologija), Evaldui Kazlauskui (klinikinė ir sveikatos psichologija), Jurgitai Lazauskaitei-Zabielskei (darbo ir organizacinė psichologija) ir Ryčiui Pakrosniui (klinikinė ir sveikatos/darbo ir organizacinė psichologija). Šie žmonės sudaro EuroPsy komitetą Lietuvoje, į kurį galės kreiptis kiti psichologai, norintys gauti tokius sertifikatus (http://www.europsy.lt/).
Be apdovanojimų ceremonijos, dalyvius džiugino itin didelė gausa pranešimų, kuriuos galėjo išklausyti „klinikinės ir sveikatos“, „onkopsichologijos“, „raidos ir pedagoginės psichologijos“, „suicidologijos“, „teisės“ ir „organizacinės“ psichologijos sekcijose. Viso pristatyta daugiau nei 90 pranešimų. Apdovanojimą gavo ir geriausio stendinio pranešimo autoriai Rytis Pakrosnis ir Viktorija Čepukienė su tema „Internetinės į sprendimus sutelktos savipagalbos priemonės veiksmingumas, siekiant studentų psichologinio – socialinio funkcionavimo pokyčių. Tai rodo, kad šiai dienai informacinės, komunikacinės technologijos svarbios ne tik sveikatos, medicinos srityse, tačiau ir psichologijos sričiai.
Kitų metų Lietuvos psichologų kongreso 2015 organizavimo „estafetės lazdelė“ perduota Lietuvos edukologijos universitetui.
Organizatorių nuotr.