Nemokama kineziterapijos programa siekiama ligoniams suteikti daugiau informacijos apie teigiamą mankštų poveikį jų gyvenimo kokybei bei paskatinti gyventojus mankštintis savarankiškai. Pagal specialią metodiką parengtos mankštos vyksta visą balandį ir gegužę Vilniaus Antakalnio poliklinikoje, o pirmieji jas išmėginti kviečiami Parkinsono liga sergantys pacientai.
Poliklinikoje rengiamus kineziterapijos užsiėmimus parengė ir veda prof. Alvydo Juocevičiaus vadovaujamo Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Reabilitacijos, fizinės ir sporto medicinos centro kineziterapeutai. Mankštose pacientai supažindinami su pratimais, skatinami savarankiškai atlikti juos namuose. Projekte dalyvaujantys specialistai kiekvienai pacientų grupei surengs po keturias mankštas.
„Praėjusiais metais pakvietę mankštintis visus Lietuvos gyventojus, šiemet ypatingą dėmesį skiriame lėtinėmis ligomis sergantiems pacientams. Rengdami nemokamas mankštas norime ugdyti supratimą, kad ligonių gyvenimo kokybė priklauso ir nuo jų pačių noro bei pastangų keisti gyvenimo būdą. Iniciatyva „Geros sveikatos klubas“ siekiame padėti pacientams gauti nemokamą kineziterapeutų konsultaciją ir padėti gyventi su liga“, ‒ sako sveikatingumo iniciatyvos „Geros sveikatos klubas“ sumanytojas, bendrovės „GlaxoSmithKline Lietuva“ vadovas Kęstutis Čereška.
„Nedvejodami prisijungėme prie sveikatingumo iniciatyvos „Geros sveikatos klubas“. Savo poliklinikoje taip pat skiriame didelį dėmesį pacientų gydymui ne tik medikamentais, bet ir reabilitacijos bei fizinės medicinos priemonėmis. Esame subūrę profesionalių ir dėmesingų kineziterapijos, fizioterapijos, gydomųjų masažų specialistų komandą, didžiuojamės turėdami pažangią įrangą ir priemones gydant sergančius pacientus. O tokių iniciatyvų pagalba įgytos žinios padės ligoniams aktyviau rūpintis savo sveikata individualiai,“ – sako laikinai einanti VšĮ Antakalnio poliklinikos direktoriaus pareigas Ingrida Savickienė.
Susitikimuose su pacientų grupėmis patyrę kineziterapeutai įvertins jų sveikatos būklę ir patars kaip ją gerinti fiziniais pratimais. Jie skirti pagerinti kvėpavimo funkciją, mažinti raumenų įtampą, gerinti pusiausvyrą, judesių koordinaciją, koreguoti laikyseną bei eiseną, palaikyti sąnarių stabilumą ir mobilumą. Kineziterapijos užsiėmimai pritaikyti skirtingomis ligomis sergančių pacientų grupėms. Ligoniai kviečiami dalyvauti programoje per pacientų draugijas ir polikliniką.
SXC.hu – Matthew Bowden nuotr.