Ann Wigmore fondo inicijuota konferencija Kaune buvo skirta dalintis sveikos mitybos principų pritaikymu medicinoje. Pasak gydytojo kardiologo Algimanto Kirkučio, iki šiol kalbant apie augalinės mitybos naudą trūko mokslinio pagrindimo, tad po 3 metų intensyvaus darbo šiandien jau galima vystyti dialogą, tyrinėti mokslinius rezultatus bei teigiamą praktiką.
Žinomas chirurgas, buvusio JAV prezidento Bilo Clintono gydytojas Caldwellas Esselstynas konferencijoje pristatė žaliavalgystės poveikį gydant lėtines širdies ligas. Daugybę metų operavęs širdies ir kraujagyslių ligomis sergančius pacientus medikas pradėjo tyrinėti augalinio maisto be riebalų poveikį žmogaus organizmui.
Anot gydytojo, aterosklerotinius kraujagyslių užsikimšimus ir arterijų sukalkėjimus galima išsigydyti vos pakeitus mitybą. Tokia „terapija“ buvo taikoma ir JAV eksprezidentui B. Clintonui, kuris po dviejų širdies priepuolių pradėjo konsultuotis su gydytoju ir praktikuoti žaliavalgystę. C. Esselstynas pastebėjo, kad skrodžiant netikėtai mirusių jaunų žmonių (17-34 metų) kūnus matyti, kad jų kraujagyslės jau pažeistos besiformuojančios aterosklerozės.
Lietuvos gydytojai vieningai sutarė, jog supratimas apie sveiką mitybą turi būti diegiamas jau darželiuose. Sveika gyvensena šiandien yra viena iš bazinių šeimos gydytojų funkcijų.
„Kuo labiau išsivysčiusi, turtingesnė, išsilavinusi šalis, tuo plačiau žvelgia į sveikatos problemų prevenciją. Šia prasme Lietuvai dar reikėtų subręsti, nors gydytojai ir plačiai kalba apie sveiką mitybą,“ – pabrėžė prof. V. Grabauskas.
Beje, Lietuvos medikai pateikia nemažai argumentų prieš visišką mėsos atsisakymą. Tačiau atkreipiamas dėmesys, kad lietuviai vartodami mėsos produktus nepasižymi saiku.
„Dauguma žmonių klausia: kam laikytis sveikos mitybos principų, jei mes vis tiek mirsim? Jiems reiktų suprasti, kad skirsis gyvenimo kokybė,“ – sakė gydytojas medicinos mokslų daktaras D. Kubilius.
Freeimages.com- Bert Heuvel nuotr.