Ši programa pradėta 2005 m. Pasak sveikatos apsaugos viceministrės Noros Ribokienės, 6 metus vykdant Asmenų, priskirtinų širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei, atrankos ir prevencijos priemonių finansavimo programą, patikrintų asmenų skaičius kasmet auga.
"Tokiu būdu mes galime įgyvendinti vieną iš sveikatos politikos prioritetų – vykdyti ligų prevenciją, pagerinti paslaugos kokybę didelės rizikos sirgti širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis pacientams", – sako N. Ribokienė.
Asmenų, priskirtinų širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei, atrankos ir prevencijos priemonių finansavimo programos pakeitimuose numatyta, kad pirminėse sveikatos priežiūros įstaigose rizikos grupės asmenims tikslesniu būdu bus atliekami gliukozės tyrimai (tiriamas gliukozės kiekis kraujo plazmoje), papildomai daromi gliukozės tolerancijos mėginiai. Naujajame teisės akte pirminės sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių gydytojų kompetencijai priskiriama pacientų, kurių bendroji tikimybė sirgti širdies ir kraujagyslių ligomis pagal SCORE – 5 ir daugiau procentų, stebėsena. Šiems pacientams šeimos gydytojai pateiks ir rekomendacijas kaip reikia koreguoti savo gyvenseną, siekiant sumažinti sergamumą.
Programos pakeitimuose taip pat tikslinama ligonių tyrimų Specializuotuose širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos padaliniuose tvarka, numatyti galimi papildomi tyrimai bei apmokėjimas iš PSDF biudžeto už suteiktas paslaugas.
Programos tikslas – pagerinti ankstyvą asmenų, turinčių didelę širdies ir kraujagyslių ligų riziką, išaiškinimą ir šių ligų prevenciją; siekti sumažinti sergamumą ūminiais kardiovaskuliniais sindromais bei pacientų neįgalumą ir mirtingumą dėl širdies ir kraujagyslių ligų.
SXC nuotr.