Dietologai mano, jog pusryčiai – svarbiausias valgymas, turintis suteikti apie ketvirtadalį jūsų dienos raciono kalorijų. Statistika rodo, kad žmonės, įpratę pusryčiauti, atsparesni stresui nei tie, kurie jų atsisako. Geri pusryčiai – puikus būdas pagerinti smegenų veiklą visos dienos metu. Tie, kurie nepusryčiauja, sunkiai sutelkia dėmesį į darbą, jiems svaigsta galva, jie dažniau patenka į avarijas.
Daugelis pusryčių atsisako bijodami papilnėti. Tačiau mokslininkai mano, kad „teisingi“ pusryčiai, atvirkščiai, skatina lieknėti. Kai miegate, jūsų medžiagų apykaita sulėtėja ir „neprabunda“, kol nepavalgote. Todėl jeigu nepusryčiaujate, iki pietų jūsų organizmas sudegina kur kas mažiau kalorijų, nei sudegintų jums pavalgius.
Be to, pusryčių nesulaukęs organizmas įjungia savisaugos instinktą ir energiją, gautą per pietus ir vakarienę, naudoja riebalų atsargoms kaupti. Pastebėta, kad tie, kurie valgo rytais, pietums ir vakarienei renkasi ne tokius kaloringus patiekalus.
Dietologai pataria dieną pradėti išgeriant stiklinę vandens, arbatos arba sulčių. Skystis padeda organizmui atsibusti ir pradėti virškinimo procesą. Neniekinkite pieno produktų. Stiklinė pieno arba kefyro, pakelis varškės, dienos pradžioje patekę į jūsų skrandį, organizmą aprūpins vertingais B grupės vitaminais ir A vitaminu. Nebijokite rytą suvalgyti kelias riekeles duonos. Saikingai valgoma duona, net jeigu ant jos užtepsite medaus ar džemo, nepridės kilogramų. O jeigu rinksitės rupiai maltų miltų duoną, jūsų žarnynas bus jums dėkingas.
Vis dėlto specialistai geriausiais pusryčiais laiko košę. Karšta košė ne tik padeda išsijudinti, bet ir valo šlakus iš žarnyno, kontroliuoja riebalų pasisavinimą iš dieną suvalgytų produktų. Tie, kurie nuo vaikystės jaučia pasibjaurėjimą avižine ar grikių koše, ją gali keisti sausais pusryčiais arba kukurūzų dribsniais. Varpiniai augalai turi kompleksą angliavandenių, kuris organizmui ilgam suteikia energijos, juose daug ląstelienos, vitaminų ir mikroelementų.
Pusryčiams taip pat tinka ir įprastas kavos puodelis. Kofeinas puikiai stimuliuoja smegenis. Tačiau negalima ja piktnaudžiauti: per dažnas kavos gėrimas gali išprovokuoti stenokardijos priepuolį ir širdies ritmo padažnėjimą.
“Klaipėda”