Širdžiai, plaučiams ir figūrai
šuoliukai per šokdynę labai naudingi. Jie gerina ištvermę, stiprina širdies ir kraujagyslių bei kvėpavimo sistemas, gerina kraujo bei deguonies apykaitą. Taip pat tonizuoja organizmą, padeda atsikratyti papildomų kilogramų, dailina rankas ir kojas.
Svarbu reguliarumas
Mokslininkai apskaičiavo, kad 10 min. užsiėmimų su šokdyne širdies ir kraujagyslių bei kvėpavimo sistemas veikia taip pat kaip 12 min. plaukimo, 2 setai teniso arba 3 km krosas. Todėl šuoliukai per šokdynę – puiki kardiotreniruotė. Per tą patį laiką šokinėjant sudeginama daugiau kalorijų nei važinėjant dviračiu, šokant ar plaukiant. Jeigu norite sulieknėti, kasdien šokinėkite 20-30 min. Tokios treniruotės metu sudeginsite 250-350 kcal.
Nemažiau svarbu, kad užsiėmimai būtų reguliarūs – nerečiau kaip tris kartus per savaitę.
Tiems, kurie antsvorio neturi, tačiau nori sustiprinti širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą per dieną pakaks ir 5-10 min. Tiesa, šokinėjant nederėtų daryti pertraukų.
Nepersistenkite
prieš pradėdami šokinėti per šokdynę šiek tiek apšilkite. Ilginti treniruotės laiką ir tempą reikia pamažu. Jei pirmą kartą imate šokdynę į rankas, pradėkite nuo 5 min. Šokinėjimo vidutiniu tempu. Pirmiausia gerai išmokite šokinėti dviem kojom, o tik po to imkite jas kaitalioti, pašokinėdami tai ant vienos tai ant kitos. Kai tai įvaldysite, imkitės šuoliukų kryžiuojant šokdynę.
Ne mažiau svarbu ir šuoliukų technika: šokinėjant alkūnės turi būti prispaustos prie kūno, juda tik riešai, nugara – tiesi. Idealiausia avalynė šokinėjant – sportbačiai, kurie tvirtai laiko pėdą, taip apsaugodami ją nuo traumų. Po šuoliuko nusileisti reikia tik ant pirštų, o ne ant visos pėdos, juo labiau ant kulnų. Norėdami žinoti, ar neverta baigti treniruotės, pamėginkite pasakyti kokią nors frazę. Jei dūstate ir negalite jos ištarti, padarykite poros minučių pertraukėlę.
Kokią šokdynę pasirinkti
Renkantis šokdynę, svarbiausia atkreipti dėmesį į jos ilgį. Primynus šokdynę per vidurį, jos galai turi sieti pažastis. Šokinėti bus vienodai nepatogu, jei šokdynė bus per ilga arba per trumpa.
Plastikinės ir guminės šokdynės sukasi greičiau nei pagamintos iš virvės ar lino. Tačiau natūralių medžiagų ne taip skaudžiai „kerta“ per kojas ar nugarą. Dėl to jas dažniau renkasi pradedantieji. Tiems, kurie nori sulieknėti, sporto treneriai rekomenduoja rinktis sunkesnes šokdynes. Jeigu norite išlavinti ne tik kojų, bet ir rankų raumenis, reikia rinktis šokdynę su sunkesnėmis rankenomis. Neretai jose montuojami ir įtaisai, kurie jums visada tiksliai parodys, kiek kartų jūs pašokote ir kiek kalorijų sudeginote (tenka pripažinti, kad tai – labai patogus ir naudingas išradimas, nors ir ne pigus).
Pratimai
šuoliukai abiem kojomis. Per šokdynę šokinėkite abiem kojomis.
šokinėkite ant vienos kojos. Atlikite keletą šuoliukų dešine, paskui kaire koja.
šuoliukai keičiant kojas. Šokinėkite taip, lyg bėgtumėte ristele.
Judėkite pirmyn. Šokinėdama abiem kojomis po truputį judėkite pirmyn, paskui atgal.
Greitas bėgimas. Šokinėkite taip, tarsi bėgtumėte ristele, tik kelkite aukščiau kelius.
Kryžminis žingsnelis. Pašokusi į orą sukryžiuokite kojas ir ant žemės nusileiskite taip pat sukryžiuotomis kojomis.
šuoliukai sukryžiuotomis kojomis. Sukryžiuokite kojas ir taip šokinėkite per šokdynę.
Kairėn – dešinėn. Peršokusi per šokdynę, stenkitės nusileisti kuo toliau į dešinę, paskui – į kairę pusę.
Svarbu:
šuoliukai su šokdyne nerekomenduojami:
jei sergate sąnarių ligomis, turite stuburo išvaržą,
jei antsvoris labai didelis,
sergate sunkia hipertenzijos ar kitos širdies bei kraujagyslių ligos forma.
SXX.hu – Simon Williams nuotr.