Šie reiškiniai vadinami vienu terminu „astenopija“. Anot užsienio specialistų, jam neatsparūs nuo 50 iki 90 procentų kompiuterio vartotojų. Kai kuriems šie požymiai pasireiškia jau po 2 darbo kompiuteriu valandų, daugeliui – po 4, kone visiems – po 6 darbo valandų.
Gydytojas rekomenduoja
Prie kompiuterio sėdėti ne ilgiau nei 4 valandas per parą. Monitorius ant darbo stalo turi stovėti tiesiai, 45-70 centimetrų atstumu nuo akių, šiek tiek žemiau jų lygio (maždaug 10 laipsnių) – taip, kad į ekraną žiūrėtumėte šiek tiek iš viršaus. Kas 30-40 minučių reikia atsitraukti nuo monitoriaus ir padaryti lengvą akių mankštą.
* Stipriai užsimerkite ir plačiai atmerkite akis, intervalas – 6-7 kartai per 30 sekundžių.
* Nepasukdami galvos pažiūrėkite į viršų, žemyn, dešinėn, kairėn.
* Akimis sukite ratus žemyn, dešinėn, viršun, kairėn ir į priešingą pusę.
* 1-2 minutes labai greitai mirksėkite. Tai apsaugos akis nuo perdžiūvimo, raižymo ir skausmo. Dirbdami kompiuteriu stenkitės dažniau mirksėti.
* Užsimerkite ir 1 minutę labai atsargiai bei švelniai masažuokite vokus apskritiminiais pirštų judesiais.
* Dirbdami kompiuteriu nepamirškite taisyklingos laikysenos. Kuo dažniau ištieskite nugarą, pečius. Laiku vartokite gydytojo paskirtus vitaminus. Tada išvengsite CVS, o kompiuteris taps patikimu pagalbininku ir draugu.
Daugiau valgykite vaisių ir daržovių
Vitamino A yra morkose, pomidoruose, lapinėse daržovėse ir žuvų taukuose.
B grupės vitaminų yra riešutuose, daugelyje vaisių, grūduose bei kepenyse.
Vitamino C rasime inkstuose ir įvairių rūšių žuvyje, taip pat erškėtuogėse, citrusiniuose vaisiuose, svogūnuose, pomidoruose, špinatuose ir obuoliuose.
“Klaipėda”
Nuotr. www.freeimages.co.uk