Masažo poreikis – prigimtinis
Masažuotojas G. Šimkus sako, jog masažas – ne tuščia šių laikų išmonė. Jis pasaulyje gyvuoja daugybę amžių ir yra patikrintas laiko. Masažas formavosi drauge su kitais liaudies medicinos metodais. Jį daryti mokėjo beveik visos senovės tautos. Savotiškas masažo technikas praktikavo netgi primityvios gentys.
„Ar pastebėjote, kaip elgiamės netikėtai susitrenkę? Daugelis nevalingai imame trinti skaudamą vietą, kurią patrynus mums tuoj pat pagerėja. Tai ir yra ne kas kita, o masažo užuomazgos, – aiškina masažuotojas. – Manoma, kad masažas ir radosi pastebėjus, kad trinant, glostant ar tapšnojant odą palengvėja įvairūs negalavimai, o kūnas atsipalaiduoja. G. Šimkaus nuomone, masažas ne prabanga, o būtinybė siekiant išlikti sveikiems.
Naudingas ir sveikiems ir ligotiems
Nemažai žmonių mano, kad masažas reikalingas tik tiems, kurie turi tam tikrų negalavimų. „Nieko panašaus. Nieko nėra geresnio, kaip po sunkios ir varginančios darbo dienos atsipalaiduoti ir atgaivinti savo kūną masažu. Tai puiki galimybė pailsėti, atsipalaiduoti bei stiprinti savo sveikatą kasdien“, – sako masažuotojas G. Šimkus.
Masažas naudingas bet kurio amžiaus žmonėms, nes teikia energijos, stiprina imunitetą, yra puiki profilaktinė priemonė nuo įvairių ligų. Masažas derina ir skatinamai veikia virškinimą ir kvėpavimą, gerina raumenų tonusą, sąnarių judrumą, laikyseną, spartina kraujo ir limfos apytaką, derina endokrininę ir nervų sistemas.
Masažas labai efektyvus šalinant neigiamus ankstyvos senatvės požymius vidutinio ir pagyvenusio amžiaus žmonėms, nes padeda išsaugoti jaunatvišką organizmo būklę ir funkcijas.
Masažas neturi būti chaotiškas veiksmas. Jis gali veikti ir kaip vaistas arba būti kaip papildomas gydymo metodas šalia tradicinio gydymo. „Kaip gydytojas paskiria tam tikrą kiekį tablečių nuo konkrečios ligos, taip ir masažas turi būti taikomas tikslingai, pasirenkant tinkamą metodiką, trukmę ir kartojimų skaičių“, – sako G. Šimkus.
Kad masažas būtų maksimaliai naudingas, masažuotojas sako, jog reikėtų atlikti vidutiniškai dešimties seansų kursą. Jei turite kokių nors sveikatos problemų, gali prireikti ir daugiau. Intervalai tarp masažo seansų neturėtų būti pernelyg ilgi – pas masažuotoją patartina lankytis maždaug kas dvi tris dienas. Jei esate visiškai sveikas, profilaktiškai masažo kursą rekomenduojama kartoti dusyk per metus. Jei kamuoja stuburo ar kitokie negalavimai, dirbate sėdimąjį darbą, masažas nepamaišytų ir kas tris mėnesius.
Geras masažas neskausmingas
Anot mediko, visi masažai ir visos metodikos yra geros, tik masažuotojas turi tiksliai nustatyti, kuris masažas konkrečiu atveju tinkamiausias.
Masažuotojas paneigia mitą, jog normalu, jei masažuojamą kūno vietą ima skaudėti. „Masažas neturi kelti skausmo. Patyręs masažuotojas rankomis turi sugebėti perduoti harmonijos ir atsipalaidavimo pojūčius. Geras masažuotojas, liesdamas klientą, sugeba diagnozuoti jo ligas, negalavimus. Turintis patirties masažuotojas sugeba „išgirsti“ įtampą ir stresą per odą, raumenų mazgus ir nelanksčius sąnariu“, – pasakoja G. Šimkus.
Masažas – tai krūvis ne tik masažuotojui, bet ir masažuojamajam, todėl po masažo procedūros, pasak specialisto, palanku pailsėti. „Ilsintis svarbu nepamiršti, jog masažas neužpildys jūsų fizinio aktyvumo stokos ir neišspręs netinkamos mitybos bėdų“, – perspėja masažuotojas.
Padėkite patys sau
* Jeigu iš ryto atsikėlę jaučiate nemalonų inkstų skausmą, sulenkite kuo stipriau kojų pirštus ir pamatysite, kaip tarp pirštų pagalvėlių atsiras duobutė. Tą duobutę spauskite keletą minučių arba tą vietą paspaudykite pirštu. Skausmas nurims akimirksniu.
* Jeigu susinervinę ar patyrę stresą jaučiate, kad širdis pradėjo stipriau mušti, paimkite ir stipriai sukąskite savo mažą jį pirštelį iš šonų ties nago viduriu.
* Jeigu iš ryto jaučiate, kad skauda šoną ar koją, atsigulkite ant sveikosios pusės, sulenkite sveiką ją koją, o petį atloškite atgal ir pagulėkite. Daugelį ligų galima išgydyti tinkamai pasirinkus gulėjimo pozą.
* Jeigu jaučiate, kad peršalote ir pradeda skaudėti kaktą, prispauskite pirštą prie nosies galiuko, veskite jį per visą nosį ir raskite tašką tarp antakių, kitaip dar vadinamą trečią ja akimi. Penkis–septynis kartus jį pasukite.
* Jeigu prasidėjo sloga, nepulkite purkšti cheminių vaistų. Susiraskite trečiosios akies tašką ir dar pakilkite aukštyn per pusantro piršto – spausdami gerai pamasažuokite. Tuomet dar pamasažuokite taškus prie nosies sparnelių, prie akių, ties ašarų liaukomis ir taškus, esančius toje vietoje, kur nosies kaulas pereina į kremzlę.
* Jeigu jums pradėjo skaudėti galvą, suspauskite nykštį su smiliumi ir pamatysite, kad atsirado kauburėlis. Tą vietą atsargiai paspaudykite. Pulsacija po pirštu bus ženklas, kad tašką suradote teisingai.
Ilona ŠNARIENĖ
Autorės nuotr.