Tokia tiksli diagnozė suteikė galimybę laiku gelbėti pacientes nuo mirtinai pavojingo susirgimo. Dėl gimdos kaklelio vėžio Lietuvoje kasmet miršta 250 – 300 moterų.
Skystų terpių technologijos įrangą gimdos kaklelio, krūties, skydliaukės, šlapimo pūslės vėžio ir ikivėžinių pakitimų tyrimui Patologijos diagnostikos laboratorija įsisavino pirmoji Rytų Europoje.
Histologinius ir citologinius tyrimus atliekanti laboratorija nuo rudens dalyvauja ir tiesiosios žarnos vėžio prevencijos programoje, kuri išbandoma Vilniaus ir Kauno apskrityse.
„Tokia perspektyvi programa ateityje gali padėti per metus Lietuvoje išgelbėti apie keletą tūkstančių gyvybių, kurių dabar netenkame dėl kolorektinio vėžio. Būtina padėti visuomenei suvokti šią skaudžią problemą ir išaiškinti patologinės diagnostikos galimybes“, – sakė laboratorijos įkūrėjas gydytojas Svajūnas Barakauskas.
Prieš metus įkurtos Patologijos diagnostikos laboratorijos naujausios kartos technologinė įranga atvėrė iš esmės didesnes galimybes mūsų šalyje žymiai greičiau ir tiksliau diagnozuoti susirgimo vėžiu atvejus, efektyviau atlikti onkologinių ligų profilaktiką, atskleisti kitą vidaus organų patologiją.
Laboratorijoje dirbančių žinomų gydytojų patologų Jolitos Rimienės, Raimundo Meškausko, medicinos mokslų daktarės Aušrinės Barakauskienės ir kitų specialistų didelė patirtis leidžia efektyviai ištirti ginekologines, urologines, kaulų, odos ir minkštųjų audinių darinių ar virškinimo sistemos biopsines medžiagas.
Visiškai automatizuotą ir saugią personalui laboratoriją aukštai įvertino čia apsilankę žinomi Lietuvos ir užsienio specialistai. Su Patologijos diagnostikos laboratorija bendradarbiauja šalies ligoninės, valstybinės ir privačios poliklinikos, šeimos gydymo centrai, ginekologijos kabinetai ir kt.
Nuotr.Svečius iš Belgijos KU Leuven Patologijos departamento profesorius Karen ir Karel Geboes maloniai nustebino aukštas Patologijos diagnostikos laboratorijos technologinis lygis, kuris atitinka geriausius pasaulinius vėžio diagnostikos standartus. (Iš kairės – S.Barakauskas, prof. Karen ir Karel Geboes)