Oda – tai žmogaus organas, kuris jautriausiai reaguoja į oro temperatūros pokyčius. Todėl keičiantis orui turime didžiausią dėmesį skirti odai. Taigi, kokius įpročius turėtume keisti kartu su šąlančiu oru?
Pernelyg ilgos vandens procedūros
Kas geriausiai sušildo grįžus iš šalto lauko? Puodelis šiltos arbatos ir karšta vonia. O kas geriau padės atsibusti ryte? Dušas. Bet, žinoma, ne per šaltas – kad kūnas kaip reikiant įšiltų. Deja, šios kasdienės procedūros su šiltu ar net karštu vandeniu pernelyg sausina odą, ir taip nualintą sauso patalpų oro. Tad ji netrunka „atsidėkoti“ nemaloniu tempimo pojūčiu, pleiskanojimu, kartais net trūkinėjimu.
Išeitis – šiek tiek retesnės vandens procedūros, bent keliais laipsniais žemesnė vandens temperatūra, švelnesnis prausiklis (geriau rinktis ne dušo želė, o kreminės konsistencijos priemonę) ir, žinoma, geras drėkinamasis kremas tiek po dušo, tiek po vonios.
Vasarinės grožio priemonės
Veido ir kaklo oda žiemą sausėja labiau, tad rekomenduojama ne tik keisti drėkinamojo kremo tepimosi laiką (žiemą rytais teptis juo nepatartina, nes atsiranda rizika nužvarbti odą), bet ir patį kremą – rinktis riebesnės konsistencijos.
„Man nešalta“
Tokio argumento pakanka, jei nesinori mautis pirštinių, dėtis kepurės, o į lauką išbėgama plonutėmis pėdkelnėmis apautomis kojomis. Ir vis dėlto net jei esate užsigrūdinusi, toks ryžtas – ne į naudą. Nepamirškite, kad žieminiai rūbai skirti ne tam, kad keltų tau aibes nepatogumų, o tam, kad šildytų. Tad rengdamasi taip, kad ir galvai, ir rankoms, ir kojoms būtų šilta, padarysite paslaugą ne tik sveikatai, bet ir grožiui.
Pedikiūras – tik basučių sezonui
Jei manikiūras – viena pirmo būtinumo grožio procedūrų, pedikiūras dažniausiai tampa tik sezonine procedūra. Kai pėdas nuolat patikimai slepia pėdkelnės ar kojinaitės, kartais žodeliu „pedikiūras“ apibūdinama paprasčiausia nagų kirpimo ir galbūt lakavimo procedūra. Nors nuolat batuose tūnančioms pėdoms šaltuoju metų laiku taip pat būtina atidi priežiūra: šveitimas, masažas, drėkinimas, kartkartėmis – kaukės. Jei į savo grožio rutiną įtrauksite ir pėdų priežiūrą, neteks rūpintis dėl sausėjančios ir trūkinėjančios pėdų bei kulnų odos.
Makiažas be UV spindulių filtro
Žiemą saulė ne taip jau dažnai išlenda pro debesį. Tad saugoti odą nuo jos atrodo ne visai logiška. Ir vis dėlto ne paslaptis, kad žiemą veido oda taip pat gana greitai gali įdegti, ypač jei saulės spinduliai atsispindi nuo ką tik iškritusio baltutėlio sniego. Todėl nė nesvarstydamos rinkitės dieninį kremą ir lūpų dažus tik su apsauginiu filtru, saugančiu nuo UV spindulių.
Specialisto komentaras
Gydytoja dermatovenerologė Inga Kiselienė:
– Pagrindinėmis žiemos periodo odos problemomis įvardinčiau šerpetojimą, išsausėjimą, sudirgimą, niežėjimą, paraudimą. Pastarosios būdingos tiek veido, tiek rankų, tiek viso kūno odai. Priežasčių, dėl kurių oda žiemą sausėja, yra kelios. Oda gali būti sausa sergant tam tikromis odos ligomis, pavyzdžiui, atopiniu dermatitu, žvyneline, vartojant kai kuriuos vaistus (diuretikus, statinus – cholesterolį mažinančius preparatus), sergant lėtinėmis vidaus organų ligomis (cukriniu diabetu, inkstų ligomis). Taip pat reikėtų nepamiršti ir aplinkos veiksnių.
Norint išvengti ar sumažinti odos sausumą, reikėtų vartoti odą drėkinančias priemones. Jos ne tik sudrėkins, bet ir suminkštins, apsaugos odą. Jei priemonių sudėtyje yra šlapalo – mažės odos niežėjimas, deksopantenolio – greičiau atsinaujins epidermis. Beje, šaltuoju metų laiku nepatartina naudoti šveičiamųjų priemonių su stambiomis dalelėmis, nes jos gali pažeisti odą.
SXC.hu – Belovodchenko Anton nuotr.