4. Kodėl man skiriate šį vaistą?
Tik gydytojai — o ne jūsų draugai ar paieškos sistema — gali geriausiai paaiškinti, kokios yra konkretaus medikamento savybės ir kam jis iš tiesų reikalingas. Ši problema yra tokia dažna, kad 2019 m. Amerikos medikų asociacijos žurnalas netgi išspausdino straipsnį apie tai, kaip dažnai pacientai nusprendžia gerti ar negerti jiems prirašytus vaistus remdamiesi informacija, kurią perskaitė internete. Todėl visuomet būkite atviras su savo gydytoju, jeigu turite kokių nors dvejonių, nes tik žinodamas jūsų mintis, gydytojas galės paaiškinti, kodėl vaistas yra jums reikalingas, kaip jis padės, bei kokie yra galimi šalutiniai poveikiai.
5. Ar kokie nors mano gyvenimo būdo pasikeitimai turės įtakos mano būklei?
Širdies ir kraujagyslių ligos glaudžiai siejasi su bet kokiais gyvenimo būdo pokyčiais — mityba, mankšta, stresu, miego kokybe — ir gali turėti didelės įtakos jūsų savijautai. Pavyzdžiui, prieš kelerius metus Amerikos medikų asociacijos žurnale paskelbtame tyrime buvo atskleista, kad Viduržemio jūros dieta, kurios pagrindas yra daržovės, vaisiai bei sveikieji riebalai, taip pat cukraus ir sočiųjų riebalų vengimas, labai sumažina daugelį su širdies ligomis susijusių rizikos veiksnių. Kai kurie gydytojai patys peržvelgia svarbiausius savo pacientų gyvenimo būdo aspektus, kiti labiau linkę siųsti pacientus pasikalbėti su dietologais, kineziterapeutais bei kitais savo srities specialistais. Tačiau visuomet informuokite gydytoją apie tam tikrus pokyčius savo gyvenime bei savijautoje, tai labai svarbu.
6. Kokių prevencinių priemonių galiu imtis pats, norėdamas pagerinti savo savijautą be vaistų?
Judėti, sveikai maitintis, tinkamai pailsėti ir vengti streso yra būtina, norint džiaugtis sveika širdimi ir „švariomis“ kraujagyslėmis. Tačiau net ir visa tai neužtikrina sveikos kraujotakos ir geros savijautos. Jeigu pastebėjote, kad jau kurį laiką jūsų kraujospūdis bei cholesterolio lygis yra padidėjęs, atkreipkite dėmesį į savo mitybą ir papildykite ją kraujotakai naudingomis medžiagomis.
Pagalbos visų pirmiausiai galima ieškoti tarp augalinės kilmės medžiagų. Šiuolaikinė medicina jau pripažįsta veiksmingas natūralias medžiagas širdies ir kraujagyslių ligų prevencijai. Pavyzdžiui, iš japonų tradicinio pusryčių patiekalo natto atrastas natokinazės fermentas padeda pagerinti viso kūno kraujotaką, slopina kraujo krešulių susiformavimą, mažina uždegimą kraujagyslių viduje, nežymiai mažina kraujospūdį.
Tuo tarpu kita priešuždegimiškai veikianti medžiaga, išgaunama iš alyvuogių — hidroksitirozolis — laikomas vienu stipriausių antioksidantų. Dar vienas išskirtinis augalas, arjuna, arba plikasis viršūklis, taip pat žinomas dėl savo gebėjimo palaikyti normalią širdies ir kraujagyslių funkciją. Kovojantiems su padidėjusiu cholesteroliu, labai naudinga jį kontroliuoti kompleksiškai, t.y. su natokinazės fermentu, raudonosiomis mielėmis, fermentuotų ryžių esktraktu, vitaminu Q10, lauramedžio ekstraktu.
Norėdami užbėgti širdies ir kraujagyslių ligoms už akių, pradėkite nuo paprasto pokalbio su gydytoju. Svarbiausia — stebėti savo organizmo siunčiamus signalus ir rūpintis savimi.
Nuotr. Designed by Freepik