Pakeliui į namus
Pasirengti vakarui reikia pakeliui į namus. Į juos nelėkite galvotrūkčiais, juolab kad dabar oras palankus pasivaikščioti. Sulėtinkite žingsnį ir mąstykite apie ką nors malonaus. Atkreipkite dėmesį į įprastus kasdienius dalykus – motina stumia vežimėlį su kūdikiu, ant suoliuko susėdę kalbasi įsimylėjėliai, prieš saulutę snaudžia katė.
Paprasčiausiai įsidėmėkite tam tikrus aplinkos momentus – tai labai padeda pasibaigus įtemptai dienai, kai mintys vis dar nenori palikti darbo rūpesčių.
Jei nuo namų iki darbovietės gana toli ir jums reikia važiuoti autobusu, paėjėkite vieną kitą stotelę. Pajusite, kad pasidarė lengviau.
Jei pakeliui užėjote į parduotuvę ir nemažai prisipirkote, neneškite nešulių viena ranka. Kai dažnai taip daroma, iškrypsta stuburas, vienas petys būna aukštesnis, kitas – žemesnis. Kad to nebūtų, nešulį neškite tai viena, tai kita ranka, o geriausia naštą padalyti abiem rankoms.
Kai peržengiate namų slenkstį – nusišypsokite. Priminkite sau, kad prieš akis – visas vakaras, o jį praleisite ir maloniai, ir naudingai.
Pratimai ir vandens procedūros
Jūs – jau namuose. Pirmiausia persivilkite ir 2-3 minutes pašukuokite plaukus – ši procedūra „atšviežina“ galvą. Tada prieikite prie atviro lango ir vos pravertomis lūpomis – lyg būtų tariamas garsas „f“ – iškvėpkite pro burną, tada giliai pro nosį įkvėpkite. Tai pakartokite keturis kartus.
Šis pratimas padeda, kai galva atrodo sunki, nors ir neskauda. O dabar pasukite galvą kuo plačiau – į kairę ir į dešinę. Pečiai ir liemuo gali judėti kartu, tai jiems naudinga. Atsipalaiduokite, paskui pasistiebkite ant pirštų galų, o rankas iškelkite kuo aukščiau – tarsi norėtumėte ką nors pasiekti. Nuleiskite rankas ir atsipalaiduokite. Pratimą pakartokite penkis kartus.
Dabar laukia vandens procedūros. Pirmiausiai nusiprauskite drungnu vandeniu. Paskui palįskite po dušu. Iš pradžių paleiskite šiltesnį vandenį, paskui padarykite vėsesnį. Šiltas ir šaltas vanduo pakaitomis skatina bendrąją kraujo apytaką ir šalina nuovargį. Galite įsitrinti tonizuojamuoju geliu. Maudykitės ne daugiau kaip tris minutes. Nusišluostykite šiurkščiu rankšluosčiu.
Kūno ir minčių atpalaidavimas
Išsimaudę atsigulkite ant lovos. Po galva pasidėkite plokščią pagalvėlę arba visai nieko nedėkite, po pakinkliais pakiškite minkštai susuktą antklodę. Pamirkytus liepų arba ramunėlių, arba arbatžolių nuovire vatos tamponus gerai prispauskite prie vokų, plaštakas padėkite ant šlaunų (alkūnės turi būti ant lovos). Kvėpuokite iš lėto, giliai, ritmingai.
Pamirškite visus darbo ir namų rūpesčius ir galvokite tik apie savo kūną. Galite įsivaizduoti, kad dešinė pėda darosi vis sunkesnė, jos jau nebegalima pakelti, pamažu sunkumas apima kelį, šlaunį, paskui – kitą koją, dešinę ir kairę ranką – nuo pirštų aukštyn, pagaliau – liemenį ir galvą. Net nepajusite, kaip visas kūnas atsipalaiduos. Kas mėgsta muziką, atsigulęs gali jos paklausyti.
Atsipalaiduoti ir nusiraminti labiausiai padeda klasikinė muzika. Taip pagulėkite 15-20 min. Tada nusiimkite nuo akių kompresus ir palengva atsisėskite. Paskui griebkitės kasdienių darbų, bet prieš vakarienę galite išgerti sulčių, suvalgyti apelsiną, obuolį ar kivį. Gerai tonizuoja žalioji arbata be cukraus.
Dienos nuovargiui pašalinti sugaišite apie 40 min. Negalvokite, kad tai jums nepasiekiama prabanga. Atraskite laiko sau – rezultatas tikrai to vertas.
Parengė L.ŽUKAITĖ
“Sekundė”