2019 03 23, Šeštadienis Portalo filosofija   I  Bendradarbiavimas   I  Kontaktai   I  Atsakomybės ribojimas
              Portalas SVEIKATOS SODAS: Kuo arčiau Gamtos tuo daugiau sveikatos! 

Mažiau spam‘o – švaresnė galva.

img

 

PRAVARTU

      PIRMOJI PAGALBA

      KALENDORIUS

      DOPLERIO RADARAS

      PACIENTŲ TEISĖS

      ECHOSKOPIJA.LT

     „SVEIKATOS SODO“     VIDEO DIENORAŠTIS   

     ziedu piegāde
     Flower Delivery in Riga

 

    

 

Hey.lt - Nemokamas
 lankytojų skaitliukas
Dažna cistito priežastis – neapdairūs kurortiniai romanai   print
2015-09-17
Po vasaros gydytojų kabinetus užplūdo šlapimo pūslies negalavimais besiskundžiančios moterys. Į pirmuosius cistito požymius reikia žiūrėti labai rimtai: negydomas šlapimo pūslės uždegimas ne vienai moteriai gali sugadinti gyvenimą. 

Dažna šios ligos priežastis – neapdairūs kurortiniai romanai. Dėl Lietuvoje lytiniu keliu plintančių ligų specialistai skambina pavojaus varpais – pasiekėme epideminį lygį. Apie tai kalbamės su urologu profesoriumi Baliu Dainiu.

- Kaip žinia, įvairūs šlapimo pūslės negalavimai dažniau vargina moteris. Kokios yra to priežastys?

- Reiktų pastebėti, kad moterys dėl šlapimo pūslės uždegimo (cistito) kreipiasi dešimt kartų dažniau nei vyrai. Įvardinčiau dvi pagrindines tokių sutrikimų priežastis. Viena jų – lytiniu keliu plintančios ligos. Šiandien Lietuvoje stebima šių ligų epidemija. Daugybė jaunų ir vidutinio amžiaus moterų, atostogų metu užmezgusios kurortinį romaną, dabar užgriuvo urologus. Dažnai būtent ginekologinės ligos paskatina cistito atsiradimą. Požiūris į jas mūsų šalyje - katastrofiškas. Dalis gydytojų pro pirštus žiūri į įvairius infekcinių ligų sukėlėjus: gardnerelas, chlamidijas, ureaplazmas ar mikoplazmas. O, pavyzdžiui, negydoma gardnerelė laikui bėgant sukelia šlapimo pūslies uždegimą. Kita cistito priežastis – įvairūs peršalimai, kuriuos sukelia ir besaikės maudynės šaltoje jūroje ar net šaltame baseine šiltųjų kraštų kurortuose.

- Kokie simptomai moteris atveda pas urologus?

- Populiariausias nusiskundimas – dažnas ir skausmingas šlapinimasis, kartais net su krauju. Taip pat – maudimas, sunkumo, pilnumo jausmas pilvo apačioje, pojūtis, tarsi šlapimo pūslė būtų pilna, nors ji yra tuščia.

- Ar visada lengva atpažinti ligą?

- Šlapimo pūslės uždegimas gali būti nustatomas labai lengvai. Tačiau būna, kad simptomai suklaidina. Kartais cistitą imituoja kitų ligų – kaimyninių organų uždegimų – požymiai. Pacientės skundžiasi, kad jas vis varo šlapintis, bet šlapimo tyrimai - geri. Taigi moteris, ypač jaunas, dažnai vargina ne šlapimo pūslės, bet ginekologinės ligos, pavyzdžiui, paplitusi gardnerelų sukeliama vaginozė.

Pixabay.com/Foundry nuotr.


- Kaip gydyti šlapimo pūslės uždegimą?

- Šlapimo pūslės uždegimą reikia gydyti labai rimtai – nesvarbu, dėl kokios priežasties jis atsirado: lytinių ligų ar peršalimo. Neretai žmonės, pajutę pirminius simptomus, gydosi petražolių, meškauogių, bruknių lapų arbatomis. Kartais to ir pakanka, ypač jei būna tik šlapimo pūslės suerzinimas, peršalimas, kai dar nėra tikrojo cistito. Tačiau sergant rimčiau, vien tik arbatų nepakanka. Juo labiau, kai nėra nustatyta tiksli diagnozė, tokių liaudiškų priemonių vartojimas gali sukelti labai rimtų lėtinių problemų. Žolelės gali laikinai nuslopinti simptomus, tačiau uždegimo neišgydo. Kokybišką ligos gydymą visų pirma užtikrina tiksli diagnozė. Gydytojas privalo itin kruopščiai ištirti, ar tikrai užklupo cistitas, ar nėra lytiniu keliu plintančių ligų.

Netinkamai gydytas šlapimo pūslės uždegimas labai daug moterų sugadino gyvenimą. Negydomas paviršinis uždegimas pereina į raumeninį sluoksnį, aplinkinius, riebalinius audinius, pasiekia šlapimo pūslę – tada mes turime intersticinį cistitą. Neretai pasitaikanti komplikacija, kai ligonė ateina jau karščiuodama: vadinasi, uždegimas išplito į inkstus. Taip infekcija perauga į pielitą, cistitas komplikuojasi į pielocistitą ir net pielonefritą – insktų ir jų geldelių uždegimą.

- Kaip elgtis norint išvengti uždegimo?

- Na, pirmiausia moterys turėtų būti atidesnės panirdamos į kurortinius romanus, naudoti apsaugos priemones. Labiau prisižiūrėti turėtų ir jau sirgusios cistitu. Visoms moterims ir mergaitėms reikėtų įprasti tinkamai apsirengti, saugoti juosmens sritį – nuo pat ankstyvo pavasario nevaikščioti nuogu pilvu, juo labiau jei organizmas nėra labai užgrūdintas. Pavojingi yra ir sezonų kaitos laikotarpiai: pavasaris, kai išjungus šilumą vėl atšąla, arba ruduo, kai ilgai delsiama pradėti šildymo sezoną.


Aigustė Tavoraitė

Pixabay.com/Barn Images nuotr.

Atgal  

Dėl straipsniuose aprašytų gydymo, sveikatingumo metodų taikymo ar vaistų vartojimo portalas SVEIKATOS SODAS neatsako. Kreipkitės patarimo pas savo gydytoją, vaistininką ar tos srities specialistą. 
Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami portalo SVEIKATOS SODAS autorinę medžiagą įdėkite aktyvią nuorodą www.sveikatossodas.ltReklama:

Svetainių kūrimas, seo paslaugossvetainių kūrimas, seo paslaugos

durys, medinės durys