2019 01 24, Ketvirtadienis Portalo filosofija   I  Bendradarbiavimas   I  Kontaktai   I  Atsakomybės ribojimas
              Portalas SVEIKATOS SODAS: Kuo arčiau Gamtos tuo daugiau sveikatos! 

Mažiau spam‘o – švaresnė galva.

img

 

PRAVARTU

       PIRMOJI PAGALBA

         KALENDORIUS

      DOPLERIO RADARAS

      PACIENTŲ TEISĖS

      ECHOSKOPIJA.LT

       AKIŲ KLINIKA

       DIETOSCENTRAS.LT

 „SVEIKATOS SODO“     VIDEO DIENORAŠTIS   

ziedu piegāde
Flower Delivery in Riga

 

Hey.lt - Nemokamas
 lankytojų skaitliukas
Tėvų praeitis persekioja vaikus   print
2013-11-18
Prieš 150 metų mokslininkų paskelbta versija, esą iki santuokos buvę ryšiai su kitais partneriais užteršia chromosomų grandinę ir vaikas gali paveldėti svetimą genetinę informaciją, dar ir šiandien turi daug šalininkų ir priešininkų.


Šios teorijos šalininkai pirmiausia remiasi senovės mokslininkų pateiktais faktais, kad bandymas sukryžminti arklį su zebru, kuris iš pradžių nepavyko, po kelerių metų pateikė netikėtą staigmeną. Veislinės kumelės, sukergtos su tokiais pat eržilais, atsivedė dryžuotų kumeliukų. Vėliau atlikti bandymai su kitais žinduoliais atskleidė tą patį fenomeną. Esą šunų veisėjams šis atradimas net nebuvo naujiena, mat jie seniai žinojo, kad su „nekilmingais“ partneriais pasibasčiusi kalė neatves veislinių palikuonių.

Pagaliau ryžtasi eksperimentą atlikti su žmonėmis, kuris neva patvirtino teoriją, o to meto mokslininkai šį reiškinį pavadino telegonija. Tai jie grindė faktais, kad normalioje šeimoje kartais gimsta pikti, agresyvūs, į smurtą ar alkoholizmą linkę vaikai. Taip pat tai, jog vaikai kartais ateina į šį pasaulį su įvairiomis ligomis, kurioms nėra jokio paaiškinamo pagrindo.

Minesotos universiteto eksperimentinės medicinos specialistai 1996 metais, remdamiesi atliktais tyrimais, įrodinėjo, kad seksualiniai santykiai su kiekvienu nauju partneriu pamažu keičia įgimtą genetinę informaciją – tiek vyrų, tiek moterų. Prisiminti net senovės išminčiai, kurie teigė, kad išsaugoti stiprią giminę galima tik tada, kai į ją nepatenka svetima informacija, kuri tarsi pažeidžia jos genealoginį medį. Esą todėl senoliai griežtai bausdavo prievartautojus ir suvedžiotojus, labai saugojo merginų nekaltybę ir smerkė patvirkusias.

Rusų mokslininkas Michailas Matajevas tvirtino, kad už šias problemas atsakingos tik moterys, ir rašė, jog po 1980-ųjų Maskvos olimpiados praėjus keleriems metams rusės gimdė akivaizdžiai kitataučius vaikus. Jis net nurodė pavyzdį, kaip Maskvos valstybinio universiteto studentė su savo vyru rusu susilaukė teisėto sūnaus – negriuko. Paaiškėjo, kad jos pirmas seksualinis partneris buvo negras.

Oponuodamas telegoniją vadinantiesiems pseudomokslu, M.Matajevas priminė, kad kažkada taip vadinta ir genetika. Anot jo, telegonija kaip mokslas įsitvirtino Charleso Darwino, kuris buvo jos šalininkas, autoriteto dėka. Visais laikais buvo ir esama telegonijos priešininkų ir šalininkų, o kai kas ją laiko net genetikos mokslo atšaka.

Tačiau Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Žmogaus genomo tyrimų centro vadovui, profesoriui-konsultantui, medicinos genetikui, habil. dr. Vaidučiui Kučinskui bandymai telegoniją vadinti mokslu sukėlė nuoširdžią nuostabą. Jo žodžiais, tai visiška nesąmonė ir jau tikrai ne genetikos mokslo atšaka.

Henrieta Aleknienė

SXC.hu -Crystal Galvez nuotr.

Atgal  

Dėl straipsniuose aprašytų gydymo, sveikatingumo metodų taikymo ar vaistų vartojimo portalas SVEIKATOS SODAS neatsako. Kreipkitės patarimo pas savo gydytoją, vaistininką ar tos srities specialistą. 
Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami portalo SVEIKATOS SODAS autorinę medžiagą įdėkite aktyvią nuorodą www.sveikatossodas.ltReklama: Stogų įrengimas Trinkelių klojimas Panevėžyje Plastikiniai langai Medinės durys Mediniai langai Grindinio trinkelės Permanentinis makiažas Vilniuje

Svetainių kūrimas, seo paslaugossvetainių kūrimas, seo paslaugos

durys, medinės durys