2019 01 24, Ketvirtadienis Portalo filosofija   I  Bendradarbiavimas   I  Kontaktai   I  Atsakomybės ribojimas
              Portalas SVEIKATOS SODAS: Kuo arčiau Gamtos tuo daugiau sveikatos! 

Mažiau spam‘o – švaresnė galva.

img

 

PRAVARTU

       PIRMOJI PAGALBA

         KALENDORIUS

      DOPLERIO RADARAS

      PACIENTŲ TEISĖS

      ECHOSKOPIJA.LT

       AKIŲ KLINIKA

       DIETOSCENTRAS.LT

 „SVEIKATOS SODO“     VIDEO DIENORAŠTIS   

ziedu piegāde
Flower Delivery in Riga

 

Hey.lt - Nemokamas
 lankytojų skaitliukas
Nuimdami derlių patausokime nugarą   print
Derliaus nuėmimo metas įprastai žada staigų ir didelį krūvį organizmui: juk darbų daug, o laiko jiems atlikti – mažai. Intensyvaus judėjimo metu ypač kenčia mūsų nugaros. Žinodami kai kurias taisykles, galime stuburui palengvinti derliaus naštą.

Pataria specialistas –„Neuromedos“ klinikos kineziterapeutas Saulius Šiaulys:

- Stuburas atlieka keletą svarbių funkcijų. Tai yra pagrindinė kūno atrama, ašis, palaikanti raumenų ir nervų sistemas, jis apsaugo nugaros smegenis nuo pažeidimų, valdo viso kūno judesius. Todėl bet koks stuburo sutrikimas daro įtaką viso organizmo funkcionavimui.

Nugaros skausmai – vienas populiariausių fizinį darbą atliekančių žmonių nusiskundimų. Tokie negalavimai pasitaiko dažnai, ir šios problemos, kaip daugelio kitų ligų, amžius išties jaunėja. Nugaros skausmai paprastai užklumpa dėl pernelyg didelių statinių ir dinaminių krūvių stuburui, svorių kilnojimo, ilgo sėdėjimo ir apskritai nejudraus gyvenimo būdo, taip pat – dėl peršalimo, emocinės įtampos ir kitų veiksnių.

Pabaigdami sezono darbus ir nuimdami derlių žmonės skuba viską daryti greitai, be jokio išankstinio pasiruošimo. Dažniausiai tokiu atveju skausmas atsiranda dėl netaisyklingos laikysenos sunkaus ar ilgo monotoniškų judesių darbo metu. Kadangi mūsų seneliai dirbo sunkų darbą keisdami kūno padėtis, tokiais skausmais skundėsi rečiau. Manoma, kad šiandieniniai lengvesni, bet pasikartojantys judesiai, sėdimas darbas daro neigiamą biomechaninę apkrovą stuburui.

Norint išvengti per didelės įtampos, reikia turėti stiprią nugarą: nuolatos treniruoti jos ir pilvo raumenis, daryti specialią, ant kilimo atliekamą, mankštą. Jei dirbama su svoriais, ir yra apkraunami juosmens raumenys, reikia nugarą išlaikyti kiek įmanoma tiesesnę, o judesius atlikti kojas lenkiant per kelius. Taip pat derėtų stengtis išlaikyti optimalią kūno masę, stebėti savo laikyseną: kai einama, stovima ir sėdima.

Po aktyvių ir sunkių darbų sau pirmiausia galime padėti patys – svarbiausia duoti nugarai poilsio, atsipalaiduoti. Tačiau ir tai ne visada mokame tinkamai daryti – tiesiog sudrimbame, o netaisyklingai sėdėdami sudarome sąlygas deformacijoms stuburo sąnariuose atsirasti. Po sunkaus darbo turime pailsinti juosmeninę stuburo dalį: stovėdami atsitieskite, atsilenkite atgal 5–6 kartus. Jei prisėdote pailsėti, reikia išlaikyti natūralius stuburo linkius, nesudribti, geriausia – atsigulti ant nugaros sulenktomis per kelius kojomis.

Į gydytojus dėl nugaros skausmų reikia kreiptis, jei įvyko nugaros trauma, jaučiate apatinės liemens dalies ir kojos tirpimą, silpnumą, jei skausmą lydi karščiavimas ir šalinimo sistemų sutrikimai.

Norint turėti tvirtą stuburą, nuo mažų dienų reikėtų stiprinti liemens raumenis, koreguoti savo laikyseną: kuo daugiau judėti (vaikščioti, važinėti dviračiu, plaukioti), atlikti pratimus ant kilimėlio, reguliuoti mitybą, atsisakyti žalingų įpročių.

Pixabay.com/Chris Gray nuotr.

Verta žinoti

Palengvinti skausmą galima ir šildomaisiais ar šaldomaisiais kompresais, uždegimą gydančiais tepalais. Šiluma suaktyvins raumens kraujo cirkuliaciją, padės atpalaiduoti įsitempusius raumenis, o šaltis veikia nuskausminamai.

Kamuojant skausmui nereikėtų atsigulti į lovą ilgam laikui. Galima dieną kitą pailsėti, tačiau bent maži fiziniai krūviai būtini tam, kad nenusilptų raumenys.
Padeda: dėti varnalėšos, garstyčių, melisų ar mėtų lapų ir aprišti šiltu vilnoniu šaliku.

Liepos lapų kompresas: keturis valgomuosius šaukštus sausų susmulkintų lapų užplikykite verdančiu vandeniu, suvyniokite į marlę ir pridėkite prie skaudamos vietos.

Aigustė Tavoraitė

Pixabay.com/Manfred Antranias Zimmer nuotr.

Atgal  

Dėl straipsniuose aprašytų gydymo, sveikatingumo metodų taikymo ar vaistų vartojimo portalas SVEIKATOS SODAS neatsako. Kreipkitės patarimo pas savo gydytoją, vaistininką ar tos srities specialistą. 
Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami portalo SVEIKATOS SODAS autorinę medžiagą įdėkite aktyvią nuorodą www.sveikatossodas.ltReklama: Stogų įrengimas Trinkelių klojimas Panevėžyje Plastikiniai langai Medinės durys Mediniai langai Grindinio trinkelės Permanentinis makiažas Vilniuje

Svetainių kūrimas, seo paslaugossvetainių kūrimas, seo paslaugos

durys, medinės durys