2019 02 22, Penktadienis Portalo filosofija   I  Bendradarbiavimas   I  Kontaktai   I  Atsakomybės ribojimas
              Portalas SVEIKATOS SODAS: Kuo arčiau Gamtos tuo daugiau sveikatos! 

Mažiau spam‘o – švaresnė galva.

img

 

PRAVARTU

      PIRMOJI PAGALBA

      KALENDORIUS

      DOPLERIO RADARAS

      PACIENTŲ TEISĖS

      ECHOSKOPIJA.LT

     „SVEIKATOS SODO“     VIDEO DIENORAŠTIS   

     ziedu piegāde
     Flower Delivery in Riga

 

    

 

Hey.lt - Nemokamas
 lankytojų skaitliukas
Maisto ir gėrimų priedai ypač pavojingi vaikams   print
2007-09-07
Ką tik pirmą kartą buvo viešai paskelbta, kad maistas, gėrimai, saldainiai ir pyragaičiai, kurių sudėtyje yra specialių dirbtinių maisto priedų, kelia pavojų vaikų sveikatai ir siejami su hiperaktyvumu ir destruktyviu elgesiu, rašo „The Guardian“. Didžiosios Britanijos maisto standartų agentūra išleido peržiūrėtą vadovą vartotojams.

Jame tėvams patariama, kad vaikams, kuriems pasireiškia hiperaktyvumo arba dėmesio ir aktyvumo sutrikimo (ADHD) sindromas, neduotų produktų, kurių sudėtyje yra tam tikrais E skaičiais pažymėtų priedų.

Šios rekomendacijos pateikiamos remiantis didžiausio Didžiosios Britanijos tyrimo apie tai, kaip hiperaktyvumas susijęs su cheminiais maisto priedais, rezultatais.

Šis Britanijos vyriausybės užsakytas tyrimas buvo publikuotas rugsėjo 6 d.  medicinos žurnale „The Lancet“.

Tačiau šis Vyriausybės žingsnis apstulbino ekspertus ir sveikatos kampanijos dalyvius, kurie sako, kad Vyriausybė turėjo imtis griežtesnių priemonių ir visai uždrausti šiuos priedus vietoj to, kad užkrautų tokią naštą tėvams.

Tėvams patariama kruopščiai tikrinti produktų etiketes, tačiau dauguma saldumynų parduodama be etikečių, pvz., ledai.

Maisto standartų agentūra taip pat pareiškė, kad neteiks jokių oficialių rekomendacijų mokytojams dėl mokyklos valgyklų maisto. Agentūra pasakė, kad vakar perdavė rekomendacijų sąrašą Europos maisto saugos tarnybai, kad ji iš naujo įvertintų visų maisto dažiklių saugumą ir nuspręstų, ar reikia uždrausti priedus.

Hiperaktyvumas yra elgesio sutrikimas, pasireiškiantis padidėjusiu judrumu, impulsyvumu ir dėmesio stoka, kas gali trukdyti mokymuisi. Nėra žinoma, kiek žmonių Didžiojoje Britanijoje kenčia nuo hiperaktyvumo simptomų, tačiau sunkesnė jo forma pasireiškia 2,4–5 proc. gyventojų.

Atlikdami tyrimą Southamptono universiteto mokslininkai ištyrė 153 trejų metų vaikų ir 144 aštuonerių –devynerių m. vaikų reakciją į maisto priedus, esančius įvairiuose gėrimuose ir atrado, kad dirbtiniai dažikliai ir priedai turi „žalingą poveikį.

Vaikai gėrė maisto priedų mišinius, kuriuos sudarė dirbtiniai dažikliai ir konservantas natrio benzenkarboksilatas (sodium benzoate), dažniausiai naudojamas gaminant gaiviuosius gėrimus. Šie mišiniai buvo sudaryti atsižvelgiant į dirbtinių priedų normą, kurią paprastai vaikas suvartoja per dieną.

Southamptono tyrimo rezultatai parodo, kad vaikams, kuriems buvo duodami gėrimai su šiais mišiniais, pasireikšdavo padidėjęs aktyvumas. Tačiau reakcija nebuvo nuosekli, vieniems vaikams ji pasireikšdavo stipriai, kitiems visai nepasireikšdavo. Tyrimas nustatė, kad elgesio sutrikimai pasireiškė ne tik tiems vaikams, kuriems buvo diagnozuotas hiperaktyvumas, bet ir tiems, kuriems jis nebuvo nustatytas.

DELFI

Nuotr. Maisto produktus reikia mokėti pasirinkti, kad išvengtumėte rizikos sveikatai. 
 

Atgal  

Dėl straipsniuose aprašytų gydymo, sveikatingumo metodų taikymo ar vaistų vartojimo portalas SVEIKATOS SODAS neatsako. Kreipkitės patarimo pas savo gydytoją, vaistininką ar tos srities specialistą. 
Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami portalo SVEIKATOS SODAS autorinę medžiagą įdėkite aktyvią nuorodą www.sveikatossodas.ltReklama:

Svetainių kūrimas, seo paslaugossvetainių kūrimas, seo paslaugos

durys, medinės durys