Vaikai jaučiasi saugūs ir mylimi
Masažuotoja Rita Kriukovienė sako jaučianti ne tik mažųjų poreikius, bet ir jų nuotaikas. Masažuojami mažyliai jai noriai patiki savo paslaptis, dalijasi juos kamuojančiomis abejonėmis, smalsiai domisi masažu bei pasakoja, kuo norėtų būti užaugę. Kiti, atvirkščiai, užsimerkia ir nori tylos. „Tada švelniai kočiodama nugarėles leidžiu jiems mėgautis ramybe, — pasakoja masažuotoja. — Norint rasti bendrą kalbą su vaiku, reikia pamiršti suaugusiųjų gyvenimą ir gebėti persikelti į vaikiškas erdves.“
Iš pradžių kai kurie vaikai sunkiai pakelia kito žmogaus prisilietimus. Tada mėgstanti piešti masažuotoja sėda prie stalo ir piešia atvirukus, kuriais pradžiugina mažylius.
„Maža dovanėlė popieriaus lape padeda atsipalaiduoti, pasijusti saugesniam, o masažas sustiprina vaiko individualumo jausmą bei jo asmenybę“, — įsitikinusi masažuotoja.
Masažas — puikus streso slopintojas
Anot specialistės, profilaktiškai masažas gali būti taikomas visiems vaikams, judesius parenkant pagal poreikį. Yra patvirtinta, kad vaikai, kuriems buvo daromas masažas pirmaisiais gyvenimo metais, gerokai mažiau serga ir aplenkia savo bendraamžius fiziškai ir psichiškai.
„Mūsų kultūroje kūdikiai gimsta ir ateina į pasaulį, kuriame gyvenimo ritmas yra labai greitas, naujas žmogus gali susidurti su daugybe nežinomų situacijų. Ši aplinka gali paskatinti naujagimio patiriamą stresą. Nedarant nieko, stresas gali vis didėti ir dėl to kūdikis gali užsisklęsti savyje arba tiesiog gali būti blokuojamas bet koks jausminis pasaulio pažinimas, — patirtimi dalijasi specialistė. — Masažuodami savo kūdikius, mes mokome juos atsipalaiduoti. Kai kūdikiai išmoksta atsipalaiduoti ankstyvojoje savo gyvenimo stadijoje, jie tarsi įgyja gyvenimišką priemonę, padedančią kovoti su stresu“.
Naudinga ir imunitetui stiprinti
Masažo procedūros padeda susiformuoti taisyklingai laikysenai, stiprina imunitetą, todėl jam lengviau įveikti kosulį ir peršalimą, suaktyvina vaiko kraujotaką, virškinimą, teigiamai veikia vaiko vidinę būseną, padeda sumažinti hiperaktyvumą.
„Tėvai klysta manydami, jog sergančio vaiko negalima judinti. Jei vaikas pakosti, labai naudinga vibraciniais judesiais pamasažuoti arba lengvai pastuksenti į krūtinę, nes vibracija atmuša nuo plaučių sienelių skrepliukus, todėl vaikutis lengviau atsikosėja, — sako R. Kriukovienė. — Dėmesys, meilė, kočiojimas skatina vaikutį greičiau pasveikti, nes lytėjimas padeda perduoti motinos meilę, vaikas sparčiau stiprėja fiziškai ir emociškai“.
Ilona šnarienė
Autorės nuotr.
“Šiaulių kraštas”